| FriendsShow a întrebat:

Sunt clasa a 8-a..mai e putin pana cand imi voi alege liceul.ce profil credeti ca ar putea fi mai bun? filologie sau stiinte sociale? (nu prea imi place matematica si stiu ca nu dau bacul la aceste profiluri). De exemplu daca mie imi iese media la liceu 8.70...si media pentru liceu este 8.75. Pot trece prima varianta...sau daca iau 8.70 si media este 8.50.Eu trebuie sa trec prima varianta pe care o doresc insa mi-e teama ca nu voi intra unde vreau si nu stiu ce sa fac.astept solutii despre aceste lucruri.Multumesc!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| PavelVladescu a răspuns:

Du-te la un profil uman si acolo nu prea faci mate mai mult romanaBAFTA

| lexyy a răspuns:

Depinde ce-ti place mai multhappynu e mare dif intre cele 2 profiluri la SS faci mai multa istorie si la FIL mai multa geografie si romanahappy eu sunt a 11a la filhappy si esuper,eu nu am mai facut de anul asta mate,fizica, bio, chimiehappy fac stiinte(cu universu), educatie pentru sanatate(in locul matematicii, fizicii..ma rog) nu au legatura cu mate..nici una din alea..bafta:*sper s ajungi la fil, daca nu..sa stii ca ai posibilitatea sa te transferi in sem 2..sau urmatorul an la ce profil vrei:*succes:*