| Anonimais a întrebat:

Sunt clasa a VIII-a și nu știu ce sa fac cu liceul. Am avut mediile în jur de 9.80 și nu-mi prea fac griji de examenele de capacitate, însă dacă o sa ajung într-un liceu bun si nu o sa stiu nimic? Este chiar așa greu la mate info?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Aleget-ti liceul, in functie de meseria pe care doresti sa o practici pe viata.
De ce ai vrea sa alegi alegi mate-info?
ce te-ai vedea facand dupa ce termeni scoala?

| Anonimais explică (pentru Violleta2022):

Cred ca as vrea sa lucrez undeva la birou, nu știu. Ce profil mi ai recomanda?

| Anonimais explică (pentru Violleta2022):

Eu as vrea undeva la birou, ce profil mi ai recomanda?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonimais):

Pai, nu asa iti alegi profesia pe care vrei sa o practici o viata!
Ca toate functiile inalte de conducere, au munca de birou.
Ce iti place tie sa faci si ce te-ai vedea muncind pentru urmatorii 30 de ani, pana iesi la pensie?