| anonim_4396 a întrebat:

Sunt deseori demoralizat din cauza situației mele financiare, sunt tânăr, muncesc, ma strădui și am ambiția sa depășesc sărăcia dar am unele momente de tristețe când vad ca alții au și eu nu..
Cum as putea sa putea sa ma motivez în continuare?

3 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Esti sanatos? Pune sanatatea pe primul loc. Chiar daca privesti in sus catre cei bogati, nu uita sa privesti si in jos la cei mai saraci decat tine si daca poti fa o fapta buna!

| Casian76 a răspuns:

Acum am văzut ca am greșit la sfârșitul întrebării, scuzați ma

| IamMyself a răspuns:

Citeste carti, du te la bibliotecă, intrebarea este daca ai destui bani ca sa duci o viata decenta(pe moment), apoi daca da si daca esti dispus sa investesti in tine este de ajuns sa citesti carti de dezvoltare personala(nu as recomanda sa citesti ceva foarte greu la inceput), sa ti dezvolti anumite abilitati si sa ai grija pe ce cheltuiesti banii, ideea este sa citesti, vei descoperi ca nu este imposibil sa ti maresti veniturile, stiu o carte de la brian tracy despre autodisciplină dar te asigur ca in continutul acestei carti vei gasi o multime de informatii motivationale, iti dau si un pdf pentru inceput, si nu te da batut pentru ca eu stiu ca poti, trebuie doar sa stii cum.https://www.personalitatealfa.com/Puterea%20ta%20interioara.pdf
nu am citit-o inca, am citit alta de la acelasi autor si mi-a placut, iti urez succes, daca mai ai nevoie de informatii nu ezita sa mi ceri ca asa nu stiu ce ti-ar trebui direct. Ideea este ca pentru a te multumi trebuie sa-ti schimbi situatia financiara si asta este un proces. As vrea sa stiu daca ai superiori care au un salariu mai mare ca al tau, daca da atunci asta e tot ce trebuie sa stiu ca sa-ti spun ca nimic nu te opreste din a-ti mari salariul.