| Pastilatu a întrebat:

Sunt elev in clasa 8 a si am o problema cu profesoara de romana pentru ca parintii nu au acceptat sa fac meditatii in particular cu ea ma taxeaza la note pe fata si cu nerusinare spunand ca e buna prietena cu directoarea scolii si ca nimeni chiar nici inspectoratul nu are ce sa i faca deoarece e in prag de pensionare! ce sa fac?
***funda***

Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

Buna.
si eu am profesori din astia. faza e ca,desi poti incerca sa „iei atitudine",cum te-au sfatuit altii,profa se va face mai a dracului, si vei primi note si mai mici sad
nu prea ai ce, decat sa taci si sa inghiti.ai putea incerca sa iei cateva ore(doar cateva),dar, daca nu, asta e.nu cred ca iti da 3-4, ci totusi peste 5.atunci e bine,oricum mai ai doar un an cu ea.
iti spun, si profa noastra de romana se cearta cu diru si pentru asta ne freaca la maxim sad.am chiulit toata clasa doar sa-i facem in ciuda, si de atunci in fiecare ora ne asculta si da doar note intre 2 si 7 sad.mai are 4 ani pana se pensioneaza, am incercat sa schimbam profa dar nici un alt profesor de roaman nu ne vrea ca sa nu se certe cu profa. tacem si inghitim...

4 răspunsuri:
| муℓιƒєx a răspuns:

Deci in primul rand:Ia atitudine!
In al doilea rand : incearca sa vb cu ea si sa-i explici faptul ca parintii tai n-au acceptat asta deoarece...(motivul)
Incearca sa fii comunicativ.
Nu te lasa! Funda?
Sunt noua pe'aici! Plzzzzzz

| VladimirPutin a răspuns:

I-a atitudine

| Pastilatu explică (pentru VladimirPutin):

Adica?
mai explicit te rog

| VladimirPutin a răspuns:

Nu prea ai ce să faci dacă e tâmpită