| VasileMoldova a întrebat:

Sunt in Italia din Mai. Inainte sa inceapa scoala am vrut sa ma informez, sa vad cam cum va fi (scuzati pentru cacofonie). Care spunea ca e usor care spunea ca e greu. Deoarece totul era nou pentru mine eram curios un pic. Am inceput cu 8 la germana( sunt la liceul lingvistic) si eram fericit. Dupa a inceput... 6, 6 jumate franceza, 7, 6 matematica. M-am speriat foarte tare. Nu eram eu wow nici in Romania dar media era 7 si 8( mai aparea si cate un 6 uneori). Mama mea vrea doar 8 si poate uneori 7, dar pentru mine e greu. Cu limba nu a fost problema in general( doar la gramatica am probleme. In general ok. Eu eram multumit daca era minim 6 si ma straduiam sa ma perfectionez. Dar la latina am,, murit". Am avut test partea orala( care tot trebuia sa o scriem) si partea scrisa. La partea orala am luat 7.5 dar la scrisa trebuia sa traducem niste propozitii. Am luat 4, 75. Notele au fost puse azi. Cand le-am vazut a cazut pamantul peste mine. Mama inca nu le-a vazut dar cand o sa le vada... M-am straduit sa le traduc dar nu-mi intra in cap latina. Daca puteti sa veniti cu sfaturi incurajari daca vi s-a intimplat si voua cum a fost, cum v-ati simtit etc. Multumesc mult.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In ce clasă ești acum, acolo la italieni?

| VasileMoldova explică (pentru sierra1):

1 Liceala sau ceva de genu dc?

| sierra1 a răspuns (pentru VasileMoldova):

Spune-ne (așa, pentru comparație) ce materii faci și câte