| George789 a întrebat:

Sunt intr-adevar, într-o mare depresie. Știu asta fiindcă nu vad o soluție, speranța sau orice alta "lumina la capătul tunelului" guys, puteți sa ma ajutați? Chiar am gânduri de sinucidere și nu știu cum sa acționez. Chiar nu știu, simt ca sunt într-un fel de spațiu fără scapare, nu pot explica... Chiar nu pot, jur. Nu pot trăi asa...

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| GoldenZenith a răspuns:

Eh! rolling eyes stii cati oameni sunt in situatia ta? Multi. Numai ca unii se razgandesc. Si bine fac.
Adica, cum poti avea certitudinea ca daca mori scapi de poveri si probleme? thinking
Ia0ti un moment de respiro si incearca sa gasesti pentru fiecare "năcaz" o rezolvare. E imposibil sa nu reusesti.
Poti sta intr0o camera cu intuneric deplin si liniste totala prea mult timp? Nu cred. Probabil asa e si moartea. Esti complet singur in intuneric (si asta cred ca e cazul cel mai fericit). Îh!
Incearca sa iti faci un scop si ala sa te motiveze sa mergi mai departe. Ai mai multe motive pentru care sa traiesti decat invers. happy

5 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Du-te la un psihiatru, iar mai apoi la un psiholog. Medicatia si terapia functioneaza foarte bine impreuna pentru depresie. Te vei simti mai bine, daca ai sa cauti ajutor specializat.

| aimullah123 a răspuns:

Iti trimit un mesaj in privat pe care te rog sa il citesti in intregime.
Cred ca pot sa te lamuresc eu in legatura cu problema ta.

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Sugerez să iei niște Tador de 25 mg în fiecare seară, te va ajuta să te relaxezi, iar legat de probleme, NU EXISTĂ lumină la capătul tunelului dacă nu îți pui fundul la greu, lupta cu tine e cea mai grea, dar se poate.iar chiar dacă nu se poate, o să vezi că o să dorești mai mult să se poată, crede-mă, pentru că abia atuncea începe lupta.

| Alesssssssia2000 a răspuns:

Care este cauza?