| oanarcx a întrebat:

Sunt intr-o problema mare si nu mi-ar strica niste sfaturi. Daca la inceput eu am fost cu un baiat dar dupa aia ne-am despartit dar mie inca imi placea de el dar el s-a pus cu o alta fata si am vorbit cu el si a spus ca el ma place foarte mult dar ii place mai mult de prietena lui dar el nu se poarta deloc frumos cu prietena lui si cu mine da si a spus ca daca nu ar fi existat prietena lui ar fi fost cu mine si nu stiu ce sa fac crying

4 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Bună!
Poate că ţi-a răspuns aşa doar să scape de tine. Nu te iubeşte, dacă ar fi făcut-o nu s-ar fi dat pe lângă alta şi ar fi părăsit-o pe ea pentru tine şi plus că nu i-ar fi păsat de ce ar fi spus alţii. "Deşi nu se comporta deloc frumos cu prietena lui". Uite, ai un exemplu perfect. Dacă el nu se comportă frumos cu prietena lui, crezi că s-ar comporta altfel cu tine? NU. Eu zic să uiţi tot ce a fost, este inutil să mai speri că vei fi cu el. Lasă-l să trăiască cu cine doreşte şi arătă-i indiferenţă.
Pa, pa

| zozoMik a răspuns:

Pai dupa parerea mea prietenul tau nu prea stie ce vrea, spune ca o place pe acea fata, dar iti da de inteles ca si pe tine te place inca, comportamentul lui frumos fata de tine se datoreaza timpului petrecut impreuna. Ceace iti recomand eu este sa vorbesti cu el serios, intreaba`l daca mai are rost sa il mai astepti, daca va mai fi ceva intre voi...
Sper ca te-am putut ajuta sad:X

| oanarcx explică:

Va rog nu mi-ar strica un ajutor >:d

| oanarcx explică:

Va multumesc mult! Sfaturile voastre ma vor ajuta mult.