| anonim_4396 a întrebat:

Sunt noua in clasa toti ma fac in toate felurile numai el nu el e singurul caruia nu-i pasa de ce zic ceilalti si... imi place de el de obicei cand pun mana pe banca lui (in spatele meu)nu o da laoparte din prima ci isi pune mana pa a mea.
Pe colega mea de banca o cheama la fel ca pe mine si cand baieti din spate striga numele se refera la ea dar el s-a referit si la mine pentru prima data...
cativa din clasa (inclusiv eu si el)ne jucam adevar si provocare si el e mereu sincer dar nimeni nu l-a intrebat de mine adica daca ma place
Deci MA PLACE? Ar trebui sa ii zic ca il plac sau sa ma apropri de el mai mult ca sa ma cunoasca?

4 răspunsuri:
| Georgianna3723 a răspuns:

Eu zic ca te place. Ar trebui sa ii spui ca il placi, su sa ii dai de inteles, sa ii aflii sentimentele fata de tine. Trebuie sa ai curaj, daca si tu il placi. Din cate ne-ai spus este clar ca simte ceva pentru tine. Daca spui ca jucati toti "Adevar si provocare" ar tebui a l intrebi ce simte pentru tine, sau sa rogi o colega sa il intrebe. Atata timp cat tu spui ca e mereu sincer ar trebui sa ii aflii sentimentele sincere.
Cat despre colegii care te fac in toate felurile, ar trebui sa iei masuri. Nimeni nu trebuie sa te jigneasca. Incearca sa ii intrebi de ce fac asta si sa incercati sa remediati lucrurile, pentru ca este foarte greu sa nu te intelegi bine cu colegii tai.
Succes, draga mea!

| AprilSundayMorning a răspuns:

Cel mai bine e sa recunosti dar nu ceva de genul :
- HEI LUUME IMI PLACE DE!
Poate ca la jocul Adevar si provocare cineva te va intreba daca il placi sau pe cine placi sau cat %.
Ai grija sa nu lasi impresia ca MOORRII dupa el sau ca ai fi OBSEDATA.
Daca si el te place cu siguranta dupa ce ai recunoscut ca il place si el va face la fel.
Mai e si trucul ala cu biletelele in timpul orei.

SUCCES!

| Diiux a răspuns:

Eu zic sa fii directa cel, mai bine e asa ca poate vine vreo alta fata si til fura.asa ca succes.paaaa te poooop doolce!laughing

| angelofyou a răspuns:

Eu zic sal intrebi nu ai nimic de pierdut