| LoLLah a întrebat:

Sunt sora de mireasa la nunta verisoarei mele. Intrebare : Ce indatoriri am in calitate de sora de mireasa? Ce trebuie sa fac:-s?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu inteleg.Nunta este a verisoarei tale.Dar tu esti sora de mireasa. Mireasa iti este verisoara sau sora?

| LoLLah explică (pentru darrio2007):

Mireasa este verisoara. La noi, surorile de mireasa sunt un fel de domnisoare de onoare, sau ceva de genu'. Traditia.laughing.

| darrio2007 a răspuns (pentru LoLLah):

Multumesc ca m-ai lamurit.Scuze.Nu te pot ajuta la intrebarea ta.Casa de Piatra tinerilor si distractie placuta la nunta.

| LoLLah explică (pentru darrio2007):

Multumimbig grin.