| kanajambe a întrebat:

Sunteti de parere ca pitipoancele sunt mai apreciate decat fetele naturale/simple?happy
DE CE?

15 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Piti girlsdevil
Au impresia ca sunt invidiate de toate fetele si dorite de jumatate din rasa masculinalaughing
Traiesc intr-o lume roz(bineintels) si conduc BMW-ul lui "dady"raised eyebrows
Si totusi, pana la urma sunt niste fete normale, numai ca au ceva kg de fite in cap.Pardon,arfe.Acum am aflat si eu ce inseamna cuvantul astalaughing

| Bacemi a răspuns:

Sunt apreciate deoarece se arata disponibile. Sunt si fete care vor sa atraga atentia dar totusi au o minte sclipitoare. Dar foarte putine.

| Arthur a răspuns:

Nu sunt apreciate, sunt mai 'accesibile '.

| Victoria a răspuns:

Bineinteles ca nu. Multi baieti apreciaza gradul de naturalete al unei fete. Desigur, gusturile variaza, insa un baiat inteligent si cu capul pe umeri nu se va uita niciodata la o fata ridicola, care se machiaza strident si care nu are gusturi vestimentare.

| hamsterx a răspuns:

Nu.in final, baietii tot la fetele simple se intorc, pentru ca isi dau seama ca pitipoancele sunt prea "de plastic" tongue

| unione a răspuns:

Sub nici o forma nu este asa. depinde si despre ce baieti este vorba. iti spun ca un baiat adevarat iubeste fetele naturale, pitipoancele sunt pentru aventuri, distractii, mers la pescuit, etc.

| andalu a răspuns:

Nu, nu sunt deloc mai apreciate.baietii isi doresc doar una, doua partide de sex de la ele, in niciun caz o relatie serioasa

| juno a răspuns:

Fete naturale... nu stiu cate pot fi numite asa. O fata naturala, simpla, eu o vad ca si pe o fata care are un stil vestimentar care sa o reprezinte, cu bun gust, sa fie naturala si nu falsa, sa stie sa se faca placuta, sa se adaptaze cu usurinta la orice situatie noua, dar sa nu se schimbe incercand sa impresioneze "publicul" in functie de preferintele lor. Sa fie o persoana cu "coloana vertebrala", cu verticalitate. Pot sa spun ca am intalnit foarte foarte putine persoane de acest gen in viata mea. Deci, chiar cred ca fetele acestea sunt cu mult mai apreciate decat restul fetelor care incearca sa fie asa sau ca pitzipoancele. Cat despre pitzipoance, sunt constiente ca arata bine sau incearca sa arate bine si atunci duc chestia cu vestimentatia la extrem, dar asta nu inseamna ca sunt si proaste, deci cred ca si ele sunt capabile sa se faca placute, asta daca nu sunt respinse din start si luate drept "blonde plasticate".

| alexutzu00791 a răspuns:

De unde ti veni asta. adica eu as prefera sa merg pe strada cu forta salam, cu noul ei telefon samsung Star si manele la maxim. Daca ar arata bine, as "baga-o" in sedinta sa i scot salamul din caplaughing

| tarziu a răspuns:

@ unione Cum sa iei o pitipoanca la pescuit? chiar vrei sa nu prinzi nimic?

| 4LeafCloves a răspuns:

Normal ca nu sunt mai apreciate pitipoancele.
Iti spun eu ca baietii isi dau seama cat de ridicole sunt si nu le plac astfel de fete.

| mary9524 a răspuns:

Nu. intreaba 10 oameni ( baieti de preferat) si ai sa vezi ca nu le plac. frumosul inseamna natural. da-i machiajul jos la o pitipoank, genele false etc si ai sa vezi ca nu e nimic de kpul ei. nu iti fa griji pentru multi ele insemna doar amuzament

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ai vrea sa fii apreciata de multi dar diluati ori de putini insa concentrati?
pentru ca pitipoancele au "apreciatorii" lor, si fetele naturale au si ele "pretuitori".
pana la urma, conteaza discernamantul celui ce alege, degeaba socotim noi voturile unora pentru pitipoance sau voturile altora pentru simplitate cata vreme nu luam in calcul facultatea acestora de a aprecia, de a judeca, de a fi pregatiti pentru a se lasa impresionati de unele sau de altele.
oricum, o naturala fara un strop ascuns de pitipoanca parca n-are sare si piper uneori si o pitipoanca fara pic de naturalete pare un fel de pet care poate fi reciclat fara resentimente, la prima greseala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, in nici un caz, nici nu exista grad de comparatie

| Elz a răspuns:

Cred ca sunt mai mult privite decat apreciate (2 lucruri total diferite)pentru a ajunge sa fi apreciat(a) de cineva trebuie sa te exprimi prin cuvinte nu prin machiaj sau haine.In legatura cu acest lucru imi amintesc de ceea ce spunea Octavian Paler:farmecul te poate ajuta aproximativ 15 min, dupa aceea insa ar fi bine sa stii(cunosti)ceva!(nu stiu cu exactitate cuvintele... dar am pastrat sensul). Un baiat ar putea sa-si dea mai bine cu parerea...cred.