| Gabrrrieelll a întrebat:

Tatal meu a ramas fara CI ( buletin ) de ceva timp, si ca sa isi faca altul mi-a zis ca trebuie luat in spatiu de cineva pentru a-si face buletinul, pentru luarea in spatiu de catre cineva( el neavand buletin doar certificat de nastere) ce acte trebuie? am incercat sa caut raspunsuri dar nu prea am gasit, daca stie cineva sa ma ajute, dau funda!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu trebuie niciun act.
trebuie doar sa mearga impreuna cu cel care il ia in spatiu la evidena populatiei unde respetctivul prezinta un act de proprietate si da o semnatura.

| sierra1 a răspuns:

"Tatal meu a ramas fara CI... ce acte trebuie?"

incepe cu o cerere (așa e moda) și:

https://www.primarie3.ro/......strugerii/

| Hyperion7 a răspuns:

Daca el este proprietarul casei, din cate știu eu, ai nevoie de un act de proprietate atât în original cât și copie.
Daca nu el e proprietarul casei unde locuiți, stați în chirie de ex..va trebui sa se duca cu proprietarul la poliție sa fie luat în spațiu de către dânsul.
In rest, poți trage un ochi peste lista asta, poate te ajuta.

https://www-libertatea-ro.cdn.ampproject.org/......874870/amp

"Documentele cu care se face dovada adresei de domiciliu" e actul casei, actul de proprietate de care îți zic …asta dacă îl ai, daca nu-l ai, ești nevoit să fii luat în spațiu de proprietar la poliție pentru a-ți fi recunoscut domiciliul.
Numai bineee!