| georgica112 a întrebat:

Telefonul meu este la abonament, abonament facut pe numele mamei pentru ca si al ei este tot la abonament (l-a luat inainte cu cateva luni). Exista posibilitatea cand se duce la Orange sa afle numerele cu care eu vorbesc? Sau chiar mesajele?

5 răspunsuri:
| DdDiX a răspuns:

Poate vedea doar pe cine suni, cine te suna si cu cine vorbesti prin mesaje.
Mama ta poate cere asa numitul „desfasurator" la cei de la Orange; acestia il pot trimite acasa cam in 2 saptamani (in jur de aceasta perioada).

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Daca mama ta este titularul abonamentelor, si al tau si al ei, atunci are dreptul si poate sa verifice absolut toate detaliile legate de detaliile de convorbiri si/sau mesaje text transmise de pe unul din numerele de telefon care apartin aceluiasi cod de abonat.

O zi buna!
Orange Helpers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Primeste desfasuratorul (sau direct in magazin) si vede toate convorbirile (numere, durata, etc). La mesaje se pastreaza textul integral, nu numai numarul catre care ai trimis. Iti spun din experienta. Acest lucru se poate atit la abonament cit si la cartela prepay.

| georgica112 explică (pentru anonim_4396):

Textul integral? :O :o, nu cred, poate doar numerele dar textul integral mi se pare prea de tot

| anonim_4396 a răspuns (pentru georgica112):

Ba da, textul integral. Eu am descoperit asta prima data cind m-au taxat pentru un mesaj dar nu aveam suficient credit. Am mers la ei si am intrebat: este sau nu este trimis? Mi-au raspuns: este trimis partial, doar pina la... si mi-au citit textul. Am mai verificat chestia asta cu alte mesaje pentru ca nici mie nu-mi venea a crede. Poti sa verifici si tu. Este o chestie legata de securitate si terorism, ca de, doar am vrut in NATO.