| anonim_4396 a întrebat:

TPU am nevoie de ajutor crying(((. Deci sa va explic:Am un var de 9 ani, iar eu am 15 ani si ma streseaza la culme(de ex: vine urla si pleaca sau imi da 3-4 palme si fuge ) ma duc il ard incepe sa rada si cand dau nintel mai tare incepe si plange si pica ca de obicei TOTUL pe mine.Ca de ce dai in el, esti pedepsit etc. Le explic tuturor ca e vina lui, dar ei zic ca nu ca dai in el degeaba, ca a glumit si el si tot asa.Deci credeti-ma ca am ajuns intr-o situatie de disperare de 3 saptamani sta la mine si ma dispera.Cand vreau sa ies afara cu prietenii vine dupa mine si aia incep si rad de mine.De 3 saptamana asta patesc zi de zi, am vazut ca mai ziceau unii sa il ignor, dar e imposibil cand imi da doua-trei palme sa stau si sa-mi faca asa zi de zi.Cand nu vreau sa il i-au cu mine pe afara zic toti ca de ce esti rau cu el, el ce are daca vine cu tine si le zic mereu "Oameni buni am 15 ANI nu pot rad prietenii de mine " nu ca minti ca nu stiu ce. Spuneti-mi ce pot sa fac deci sunt disperat imi vine sa ma omor ca face asa zi de zi.Va rog foarte frumoscryingcryingcrying

Răspuns Câştigător
| Lyndsey a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te pui in fata calculatorului sau a televizorului si cand vine nu-l baga in seama, prefa-te ca nu il observi si ca nu este in camera... iar daca vrea sa iti de-a cu palma fii "pe faza" prinde-i mana si rasucesti-o putin, dar ai grija sa nu i-o rupihee hee. Fa asa doua-trei zile si dupa aceea nu iti mai face nimic :*.

4 răspunsuri:
| CopilașTembel a răspuns:

Deci nu e bine sa nu-l bagi in seama, o sa se intarate si mai tare si o sa se creada sef.Mai bine ai bagi niste faze:Hai blimba ursu` ca rugineste lantu`. sau Hai mars ma copil facut pentru alocatie.sau Hai plimba lantu ca rugineste ursu`. sau il iei peste picior:Ai zici ca-i prost, dupa trasaturie fizice(urecheat, capatanos, urat). Daca e genul de copil crescut in jungla cand esti cu prieteni si vine dupa tine ai zici:Uite maimuta cum vine dupa sef sau Uite papagalu, daca mancam eu **** manca si el. Daca nu intelege prin cuvinte, cand nu-s parinti prin preajma ai dai o bataie s-o tina minte.

| Cherilyn a răspuns:

Buna!
Cea mai mare greseala pe care ai comis-o a fost ca i-ai acordat atentie.
Daca stateai in banca ta, cuminte, i se lua si bietului copil sa stea pe capul tau. Gaseste-ti ceva de lucru, ceva captivant si nu-i mai acorda atentie.
Am si eu un var de aproape 7 ani care face la fel. Dar il ignor de fiecare data, si cum se vede ignorat isi gaseste altceva de lucru.
Baftabatting eyelashes

| LinaCatalina09 a răspuns:

Fate ca nu-l vezi si nu il auzi ca continua asa ceva timp apoi va realiza ca nu face bine. bafta.

| DoDo0099 a răspuns:

Pai si eu am patit asta, dar am reusit sa ma scap. Eu iti sugerez sa il ignori si chiar daca iti trage o palma nu il baga in seama. Este normal sa ii ia toata lumea apararea pentru ca el este mai mic.