| anonim_4396 a întrebat:

Am o problemaaa. De ceva timp ma tot streseaza o fata. La culme! Incearca sa fie mereu peste mine, daca zic ceva incepe sa ma imite, sa ma ia in ras. Cum incerc sa schimb doua vorbe cu cineva, vine peste mine. Se da drept serioasa, chiar daca se lasa pipaita de toti baietii, tipa ca o nebuna cateodata si e chiar foarte enervanta. Iar eu reprezint mai nou pentru ea un adversar. Chiar nu am nimic cu ea, incerc sa ma comport bine, dar cand ma scoata din pepeni nu mai suport. Mi-e frica de faptul ca in curand voi izbucni rau de tot. Cum sa o opresc, avand in vedere faptul ca tot ce e al meu vrea si ea, si face asta din reflez : incearca sa-mi ia fata in orice...

6 răspunsuri:
| Geochoco a răspuns:

Nu sunt genul de persoana care sa dea sfaturi dar probabil este invidioasa pe tine si poate incearca sa te faca inteleasa ca nu o poti invinge.

| Ho1 a răspuns:

eu,fiind curajoasa o iau de mana si merg cu ea intr-o parte si-i spun ca inca odata mai faci asta eu ii spun tatalui/mamei/fratelui... si o sa vina siasa o sa te pocneasca incat o sa uiti cum techeama (spui SERIOS CHIAR SI DACA SE RADE CA NEBUNA )/ sau poti sa-i faci ceva rau cum ar fi:
-sa o pisti
-sa o tragi de par
-sa-i spui niste cuvinte dupa care va remura
(si sigur ca toate astea sa le faci ca nimeni sa nu le vada doar daca e *cea mai * din clasa, iar daca are relatii rele cu colegii mai poti sa-i faci rau ca si altii sa vada.

***Odata, la lectie o fata imi batea in scaun si eu de fiecare data ma intorceam si-i faceam ceva, iar cand cu totu m-a scos di sarite eu m-am sculat din banca si i-am dat una peste cap si i-am sps niste cuvinte (nu prea murdare*. Asta tot sa primit din cauza unei idioate care-mi strica viata ^serios^... de qacum vreau sa ma mut din scoala.

-------------revenim----------------------
Nu te simti descurajata caa asa toti o sa te calce, cand prietenii nu-ti vor fi aproape.Deci simte-te libera si numeni nu are voi sa-ti spuna ce sa faci asta tu trebu' sa le spui ce sa faca.
Fii curajoasa si noroc, cred ca o sa-i arati cine-i PRINCIPALUL!

funda?

| florindan a răspuns:

Fa si tu ca ea, sa vezi daca ii place si ei, ce iti face tie.

| anonim_4396 explică (pentru florindan):

Ms pentru raspuns

| florindan a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru nimic

| kindofart a răspuns:

Eu cred ca fata asta te place. Si incearca sa se faca observata... Nu te-ai gandit la asta, nu?