| anonim_4396 a întrebat:

TPU! La vara plec in Anglia...
Nu stiu ce e acolo, eu sunt clasa a 7 a aici in acest moment...
Vreau sa stiu cum este acolo.
În Mitcham.
Dacă este cineva acolo sa-mi spuna cum este la scoala sad la vara o sa vin acolo si mi-e frica rau... engleza o cunosc cat de cat.
Dar mi-e frica rau, fac 14 ani pe 17 acum.
Va rog sa ma ajutati!
Dau fundița!

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, tu vei intra in primul an, la curs intensiv de engleza si abia anul urmator vei intra in calsa a VIII-a, adica pierzi 1 an de zile.
Frica nu ai de ce, deoarece in primul an cat mergi la scoala, sa inveti engelza, vei fii cu copii ca si tine.

| Guraleului321 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu cred ca pierd un an laughing

| Guraleului321 a răspuns (pentru Violleta2022):

Cum adică pierd un an? Si daca stiu acum engleza si ma descurc?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Guraleului321):

Aici nu-i vorba ca te descurci cu engleza, asa este regula pentru toata lumea: faci 1 an de engleza si apoi intrii in clasa a VIII-a, indiferent ca vrei sau nu.
Conditiile sunt ale lor, nu dupa cum vrei tu.

| Guraleului321 a răspuns (pentru Violleta2022):

Tu de unde stii?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Guraleului321):

De la cei toti cei care au pleact in Anglia si au inceput o scaoala acolo.
Dar nu-ti mai fa probleme, ca s-a varsat plecarea in Anglia!
Tocmai ce s-a semnat Brexitul si de la 1 feb. nu mai intra nimeni in Anglia, fara viza legala.

| Guraleului321 a răspuns (pentru Violleta2022):

INFORMATII FALSE
Tu ai informat gresit si ai incitat la ura la fiecare intrebare pe care am pus-o.
Am ajuns din August si nu a fost atata bataie de cap din cate ai scris tu, am dar examen si am intrat year 11, eu am cerut sfatul cuiva care este in Anglia si imi putea spune despre dar tu ai tot scris aberatii si m ai sperat, sa ai o zi/noapte buna

| Guraleului321 a răspuns (pentru Violleta2022):

Asa ca probleme nu mi-am facut ca mama a avut acte si totul in regula + ca e British si

| Violleta2022 a răspuns (pentru Guraleului321):

Ma umfla rasul, cand vad cat de naiv esti si ce minciuni spui pe aici!
Nici o scoala din lume nu te baga pe tine intr-a Xi-a cand tu esti abia un copilas de 13-14 ani, care abia este clasa VII-a, nici macar cei din Anglia.