| Ionut659 a întrebat:

TPU mai am puțin și dau bacul, anul acesta am văzut cum unii au dat bacul, un prieten de-al meu a luat cu 8.70 parcă sau 8.60, ceva de genu, eu sunt speriat când vad toate calculele la matematică. Ce îmi recomandați din timp pentru a mă pregăti? Aș vrea să primesc răspunsuri de la cei care au dat bacul și poate au mai multă experiență, eu sper la un 9-9.70 maxim, 8.70-60 sau 50 cel puțin, vreau să mă pregătesc din timp, merită să îmi iau un profesor care să îmi explice mai bine? La geometrie sunt praf aproape, în rest sunt bun la celelalte materii dar și la algebră.

Sfatiuri, întâmplări, etc doar să mă ajute. Este un stres enorm.
Ce se învață pentru bac la română? Ce se dă la română? Dar la matematică? Va fi 50%algebră și restul geometrie la matematică? La română vom scrie despre persoane importante în literatură etc? Ce îmi recomandați să fac? Va fi greu? Ce ar trebui să fac? La calcule mă încurc la stres dar nu mereu, la geometrie nu știu pașii așa de bine.
Sunt stresat de pe acum căci va fi greu anul viitor.

1.Recomandări la bac din timp.
2.Ce să fac cu matematica?
3.Cu ce notă mă pot duce la mate-info/drept/biologie?
4.La mate-info nu este doar info?
5.Voi ce ați făcut la bac?
6.Ce notă ați luat?
7.Cum a fost?
8.De când ați început să învățați și cât ați învățat pe zi?
9.Ce șanse sunt ca eu să iau bacul dacă am medii și restul între 8.70 și 9.80 după mine și profesorii mei.
10. Unde se câștigă cel mai bine și ușor?
11.Va fi greu după toate acestea?
12.Se merită să mă mut în Galați?
Stau într-un oraș mai mic.

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Poți să faci meditații la matematică dacă nu te descurci singur.

| DoruLuGaboaie a răspuns:

Invata carte si reusesti, daca nu, baga steroizi si pompeaza te ca ultimu animal, tot in mormant ajungi

| Mariiii24 a răspuns:

Te sfătuiesc sa te uiți pe niște subiecte de bac. Ce clasa ești? Pe parcursu liceului, celor 4 ani, studiezi materia pentru bac. Trebuie sa ai o boaba de cultura din materiile pe care le studiezi.