| Blackscarred a întrebat:

Un baiat ...destul de dragut m-a intrebat pe ocolite daca si mie imi place de el! Mai exact mi-a spus ca sunt draguta...dar pacat ca el are gagica! Porma m-a intrebat cum ar putea sa fie cu 2 fete de odata!
Am inteles ideea si l-am intrebat dc nu mi-a spus asta direct.iar el mi-a raspuns ca nu ii sta in fire.Si eu m-am despartit de prietenul meu acum cateva zile.El nu vrea nici sa se desparte de iubita lui dar vrea sa se combine cu mn.Il deranjeaza si faptul ca tatal iubitei lui nu o lasa sa iasa cu el.O tine inchisa in casa de cand a aflat ca are iubit! Parintii mei sunt mai diferiti si ma lasa sa fac tot ce imi doresc.Desi fac numai prostiilaughing)! El imi spune pisiii dar credeam ca e amiceste! Il cunosteam dinainte sa fie cu aceasta fata dar nu schimbasem numerele de telefon.Am iesit de cateva ori cu mai multi prieteni.As putea sa vb cu el? Dar nushu ce as putea sa-i spun! E cam nehotarat! Io i-am zis ca nu mmerge sa fie cu 2 fete.Si nu stie pe care sa o aleaga! Eu oricum nu sunt entuziasata....sunt indiferenta! Totusi mi se pare simpatic! Ma inteleg bine cu el! Este in scoala cu mine si mai mare cu 2 ani! Eu am aceeasi varsta ca si prietena actuala a lui care e in alta scoala! Prietenele ei cele mai bune ne urmaresc banuind ca eu si acest baiat suntem impreuna straight face! Eu o cunosc si pe prietena lui! Ne cunostem pentru ca am fost la aceeasi gradinita laughing si ne intalnim mereu in parcul in care am iesit cu prietenul ei si restul gastiihappy! Aveti vreun sfat? Ce ar trebui sa fac? Sau sa nu fac nimic?straight face

Răspuns Câştigător
| tranquila1 a răspuns:

Eu iti spun direct : Daca te iubeste te alege pe tine!
happy Tu stai linistita. daca chiar te iubeste te va alege pe tine dar sa nu accepti sa fie si cu tine si cu ea pentru ca esti a 2 a happy si nu este ok. Te pup! Sa imi zici ce ai facut pana la urma. big hug

| Blackscarred explică (pentru tranquila1):

Pfff...bun raspuns! Imi place ca esti directa! Oricum eram linistita!happySi in nici un caz nu as accepta sa fie si cu mine si cu alta.totusi si mie mi se pare dragutz.adik are ochii albastri e chiar dragut si mai nou 2 colege de la mine au inceput sa-l placa dar el a cazut pe ganduri.ar vrea sa se desparta de iubitaa lui dar nu vrea sa se supere pe el si se gandeste si la faptul ca eu pot spune nu sau ca prietena lui s-ar supara pe minewinking Io nu vreau sa le stic casnicia laughing))))))Suntem prieteni si ne intelegem bine dar el se cam da la mine vroia intr-o zi sa ma sarute dar nu am acceptat stiind ca e cu alta Ne intalnim mai mereu prin scoala; facem glume unul cu altul totisi eu nu ii fac nimic ca sa-l despart de prietena lui..doar exist.Doar ca prietena lui da de banuit cum ca ar fi si cu mine thinking din cauza unor prietene comune care ne-am vazut iesind, dar eram cu o groaza de prieteni si eu te pup mersi de raspuns :**

| tranquila1 a răspuns (pentru Blackscarred):

Mmwinking frumoasa poveste. Imi place partea cu " mai nou 2 colege de la mine au inceput sa-l placa " inseamna ca totusi..este dragutwinking dupa cum spui si tu. Mult succes! :* Imi place ca tu nu faci nimic happy daca va vrea ceva cu tine happy sigur se va despartii de aia happy si te va alege pe tinewinking. Pup! :*

| Blackscarred explică (pentru tranquila1):

:* happy pai....ieri thinking mi-a spus ca ar vrea sa se desparta de prietena lui dar ii este cam mila de ea si nu vrea sa o faca sa sufere! Eu nu i-am spus deloc cum ca mi-ar placea de el sau chestii! Eu nu sunt foarte ok thinking chiar deloc!sad din alte motive si el ma intreaba mereu. ce am? cu ce ma poate ajuta? Si imi da sfaturi chiar bune.Ma intelege si mi-a spus ca sa nu imi fac griji ca ca avea el grija de tot si cu prietena lui,.iar eu sa stau linistita si sa nu ma mai gandesc cum ca totul merge prost pentru ca intotdeauna dupa rau vine si bine! Si mi-a zis ca orice ar zice altii si orice s-ar intampla el imi va ramane prieten!happy Doar ca o cunosc pe prietena ei si nu vreau sa ma ingrop mai tare in probleme! Si asa sunt destulee! Totul e ca un joc! Dupa ce termini un nivel vine unul mai greu :l!:*

| tranquila1 a răspuns (pentru Blackscarred):

Offf :3 chiar ca este complicat! Trebuie sa faci ce simti happy. big hug :*. Ai grija cu eiwinking.

| Blackscarred explică (pentru tranquila1):

Pot sa iti mai cer un sfat sad? Lucrurile se cam complica...de parca nu erau deja destul de complicate.Acum prietena lui ma tot ameninta spunandu-mi ca sa stau departe de ea si de iubitul eii....nu mi-e frica nici de cum de ea doar ca nu stou ce sa fac thinking sa-i spun iubitului ei care imi este bun prieten ce se intampla? :-l

11 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Ai grija daca ii iei prietenul acelei fete, la un moment dat sa nu iti ia prietenul si tie altcineva. De obicei roata se invarte si tu daca ii dai lui de ales sau vrei sa fii cu el netinand cont de sentimentele celeilalte fete, la un moment dat vei fi pusa in situatia ei. Gandeste-te de 10 ori si actioneaza o data. Mai bine l-ai lasa in pace

| Blackscarred explică (pentru AliGab):

Nu inteleg dc spui sa il las in pace! Io nu ii fac nimik....doar vorbesc cu el si mai iesim seara cu toata gasca ( in care nu este si prietena lui ) M-am gandit si am luat in calcul si varianta tawinking Totusi suntem prieteni; glumim ne intelem bine happy ce ai vrea sa fac sa trec pe langa el fara sa il salut sau sa nu mai vorbesc deloc cu el?:l ma inteleg chiar bine cu el si avem multe in comun happy Totusi e pareea ta si ti-o primesc cu mare deag dar nu cred ca e mai bine daca nu as mai vb cu elwinkingMss pentru raspuns :*

| AliGab a răspuns (pentru Blackscarred):

Tu ai pus problema daca sa fii sau nu cu el mai mult decat simpli prieteni iar eu ti-am spus parerea pe care iti multumesc ca ai primit-o, nu m-am referit la faptul de a nu vorbi deloc cu baiatul.

| Blackscarred explică (pentru AliGab):

happy mss de raspuns dar eu asa intelesesem...

| DaRaspund a răspuns:

Spune-i sa te caute cand se desparte de actuala.Nu e ok sa iasa cu 2 o data. + ca trebuie sa iei in calcul si faptul ca daca acum vrea sa fie si cu tine si cu ea atunci cand o sa fie cu tine poate va mai fi si cu altcineva! Bafta!

| Blackscarred explică (pentru DaRaspund):

Multumesc! Da dar totusi suntem prieteni nu as putea sa-i spun cauta-ma cand te desparti de gagikta! Ma inteleg bine cu el! Nu am vis neaparat ca vrau sa fiu cu el! Pana la urma e cu alta si nu vrau sa ma bag unde nu imi este locul dar el insista! Imi plac baietii insistenti dar doar cei fara gagik laughing))Ai dreptate poate sa fac asta si cu altcinevavdak va fi cu mine.Mss mult! te pup:*