| Ćřęøےίиąą a întrebat:

Unde pot gasi filmul Eragon 2? am vazut doar partea 1 si am citit putin din cartea de partea a2a sad dar nu gasesc filmul. stiti unde`l pot gasi? love struck mersi fundita:*

1 răspuns:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Nu există Eragon 2.Filmul nu a respectat cartea,fanii au fost dezamăgiţi şi furioşi din cauza replicilor aiurite care nu existau în carte,a fazelor amuzante pe unde nu era cazul,a schimbărilor prosteşti de situaţii şi evenimente,etc, în plus, încasările au fost sub aşteptări(şi-au scos banii dar producătorii se aşteptau la ceva monumental gen LOTR sau Harry Potter) iar criticii au tăiat în carne vie.Nu există nicio şansă de continuare, filmul a apărut în 2006, niciun producător nu aşteaptă atât, cele trei LOTR au apărut unul după altul(2001, 2002,2003),mai degrabă s-a zvonit că filmul ar urma să fie refăcut dar nimic nu-i sigur.