| anonim_4396 a întrebat:

Urgent!
Am o pisica mica si azi am fost cu ea afara!
Cand am intrat in casa am spalato si am gasit un purice! Iar dupa baie cand o mangaiam am mai gasit unul!
Nu am mai gasit niciodata purici pana acum!
Ce sa ii cumpar? Credeti ca zgarda anti-purici este eficienta pentru pisici?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| KarmaPolice a răspuns:

Da, sunt foarte eficiente. Acuma depinde si de care-i cumperi pentru. ca sunt si cele mai ieftine care nu sunt chiar asa de bune. Incearca sa-i cumperi una de-un pret mediu sa nu fie nici cea mai ieftina si nici cea mai scumpa. Mai poti cumpara si un praf pentru purici si cu ala o dai pe spate, insa ala nu este chiar asa eficient deoarece mult se risipeste si nu ramane pe ea.

1 răspuns:
| Amy a răspuns:

Da, i poti cumpara zgarda anti purici, pentru preveni, insa daca mai gasesti purici, poti cere de la fermacia veterinara ceva eficient. bafta!