| ghkjghk a întrebat:

Urgent FUNDA! buna...sunt clasa a 6a. azi am luat un 3 la fizica :" e prima mea nota asa mica. nu am mai avut note mai mici de 7 in catalog si nu stiu cum sa-i spun mamei. diriga la tecut deja in carnet. imi dati cateva idei. dar sa fie mai speciale...adica nu asa simplu: am luat 3 la fizica. ceva mai special.nu stiu cum sa zic. Funda:X

Răspuns Câştigător
| sufletverde a răspuns:

Exact asta am patit si eu in clasa a 7 a.
i-am spus mamei cand era bine-dispusa, statea la TV sau pregatea mancarea, i-am zis : "mama sa stii ca nu e vina mea, dar profa de fizica m-a gasit pe mine in toata clasa sa ma asculte ", evident ea a inceput sa imi spuna " de ce nu ai invatat?" si chestii de acest gen, i-am raspuns cu " Lui x nu i-a pus 3-ul cand l-a luat, numai mie mi-a pus"

HOPE I HELPED U.

5 răspunsuri:
| mykkki a răspuns:

Pai ia-o mai pe ocolitewinking adica ince prin ai spune notele bune apoi spune-i ca s-a intamplat sa nu intelegi prea bine lectia la fizica si ai luat o nota proasta si ca te vei chinui sa o indreptiwinking este cel mai bine Fundtzaa? PLzz:*

Răspuns utilizator avertizat
| briana a răspuns:

O sa reuseti sa rzolvi problema cu bine mama ta te va intellege. Mama vreau sa iti spun un lucru la scoala profesoara de fizica nea predat o lectie noua si la sfarsit a intrebat daca am inteles. Nimeni nu a zis ca nu si atunci mi-a fost rusine sa i zic ca eu nu am inteles. Cand ma ascultat mu m-am descurcat deloc bine si cand i-am spus ca nu am inteles mi-a dat trei pentru ca nu iaam spus cand ne-a intrebat. Lasa cateva lacrimi sa curga si asta-i tot. Mama te va inteleege.

| WTFuck a răspuns:

Pai abordeazo usor ii spui buna mama cum a fost ziua ta astazi ...si ii zici a mea nu intocmai buna sa-ti spun dar te rog sa ma intelegi si ii zici ce s-a intamplat de ai luat 3 si ii spui ca nu vei mai lua si voi invata serios dar totusi ce ai facut de ai luat 3? ai copiat? si dca mama ta incepe sa tipe incepi sa plangi si sa zici mama ai zis ca ma vei intelege te rog iarta-ma e prima mea nota si nu o sa mai iau sper sa te ajute... fundita

| cristi102 a răspuns:

Ceva in genu ca nu sa va mai intampla ca o sa iei 2 de 10 si o sa iti iasa media 8 si no