| anonim_4396 a întrebat:

Va rog dati-mi un sfat...
Am un prieten, deci suntem prieteni din copilarie, imi place foarte mult de el, eu nu stiu ce simte el dar cand ne reintilnim zimbeste, se poarta bine cu mine, ma tine de mina, kear si ne-am sarutat la un joc(desi trebuia pe obraz el a ales pe buze) Voi ce ziceti ma place sau cum?
As vrea sa-i spun ce simt dar mii frica sa nu stric frumoasa noastra relatie de prietenie.))))

1 răspuns:
| AndreEa2805 a răspuns:

Pai, reiese din ce descrii tu ca te cam place, sau cel putin tine la tine. Nu trebuie sa-ti ascunzi sentimentele, dar ia-o usor, intreaba-l ce parere are despre tine, iar daca iti da un raspuns pozitiv, intreaba-l daca i-ar placea sa incercati... thinking Daca spune "nu" ii zici : "ok, sper ca vom ramane la fel de buni prieteni".- si sa nu arati ca iti pare rau, isi va da seama ca suferi si o sa se simta intr-un fel fortat sa zica un raspuns pozitiv.
Sper ca te-am ajutat. Funda? big grin