| anonim_4396 a întrebat:

Va rog dati-mi un sfat...

Am un prieten, deci suntem prieteni din copilarie, imi place foarte mult de el, eu nu stiu ce simte el dar cand ne reintilnim zimbeste, se poarta bine cu mine, ma tine de mina, kear si ne-am sarutat la un joc(desi trebuia pe obraz el a ales pe buze)iar cateodata cred ca ma ignora...))))) Voi ce ziceti ma place sau cum?

As vrea sa-i spun ce simt dar mii frica sa nu stric frumoasa noastra relatie de prietenie.))))

2 răspunsuri:
| secret093 a răspuns:

Chiar daca esti fata si spui ca aveti o relatie frumoasa de prietenie poti sa ii zici ce simti, sau macar sa ii bati un apropo ceva de cenu: " daca ar fi dupa mine, am fi mai apropiati decat suntem ", se va prinde el si poate va face si primul pas. E clar ca te place mai mult decat pe o oricare prietena, altfel nu te-ar mai fi sarutat la acel joc cand putea sa te pupe pe obraz. Eu zic sa nu mai fii asa timida, iar daca el iti zice sa ramaneti cei mai buni prieteni, stai calma, la un momentdat va face el primul' pas. Iti spun din experienta. :* Bafta si lasa frica si timiditatea!

| rarepearls a răspuns:

Eu cred ca te place, sunt baiat, si iti spun ca nu intotdeauna alegem sa spunem ceea ce simtim, de sentimentele noastre ati putea sa va dati si voi seama, pentru ca nu toti suntem deschisi, si poate asteptam si un micut pas din partea voastra... Trebuie sa iei in calcul, ca un baiat are intotdeauna un plan, o strategie daca vrea sa faca o fata sa il placa.dar asta nu inseamna ca trebuie sa te gandesti la negativ..nuu..si voi stiti cum sa atrageti atentia, unele intr-un mod decent, altele lasa de dorit si tot asa. Eu as spune sa-i mai studiezi o vreme comportamentul, timp in care sa ramaneti la fel de buni prieteni, sa-i fii alaturi cand are nevoie de un sfat sau altceva.iar cand ai impresia ca nu te inseli si ca el chiar te place..arata-i ceea ce simti intr-un mod mai indirect, sper sa intelegi ce vreau sa te invat, adica nu-i oferi si nu-i spune tot de la inceput, fa-l sa te respecte, si sa te doreasca si mai tare... Tien minte, barbatul prin natura lui, este un vanator, si nu o pradawinking BAFTA