| solly a întrebat:

Va rog sa'mi rapundeti urgent!big grin Astazi cand m-am trezit am obs. ca mi-a venit ciclul.mai pot sa ma duc dupa pasti si la Inviere? precizez inca sunt virgina.big grin...

11 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Eu zic sa nu te duci e pacat!

http://www.tpu.ro/......au-lumina/

| Bianca_3626 a răspuns:

Da logic ca mai poti. Mi se pare o prostie asta cu biserica ca nu poti sa intri daca ai ciclu.Biserica este pentru toata lumea.

| Emeraude a răspuns:

Eu anul trecut am avut problema asta, si din cauza ca nu stiam, am intrat in biserica big grin.Nu mi s-a intamplat nimic, dar dupa ce am aflat, mi-am simtit constiinta supraincarcata.Eu zic totusi sa nu intrii in biserica, mai bine stai afara sau in pronaos. Faza cu virginitatea e efemera, exista atat virgine, cat si "deflorate" care intra zilnic in biserica, asta chiar nu are nicio legatura!
Succes si Paste fericit!
Pa-pa!

| Ana-Maria94 a răspuns:

Mergi linistita, nu faci nici un pacat daca mergi, adevaul este ca si eu am auzit de treaba ca, daca esti pe stop nu ai voie sa intrii in biserica, dar stai linistita ce crezi ca o sa fii singura din atatea femei care merg crezi ca toate sunt curate.

| DeeDee a răspuns:

Du-te la biserica, sa iei lumina, dar nu intra.
Oricum, slujba se tine la intrarea in biserica acum, nu? Nu stiu cum e la voi, dar la toate bisericile la care am fost eu, asa era

| emma_6707 a răspuns:

Si eu sunt pe stop, dar ma duc la Inviere. nu intru in biserica[nu ca ar fi loc de toate babele si toti mosii care se duc acolo de la ora 5-6 ca sa prinda loc liber] atata timp cat nu intrii in biserica ca se spune ca e pacat chatterbox nu vad de ce nu te-ai duce

Răspuns utilizator avertizat
| ruiseg a răspuns:

La fel mi s-a intamplat si mie.chiar cu 2h inainte sa merg la Inviere...nu am stiut cat de adevarata e chestia asta cu pacatul.insa am preferat sa merg, sa rog pe cineva sa intre in biserica sa-mi aprinda lumanarea, si sa ma intorc acasa! precizez ca nu as crede ca chestia asta cum ca as pacatui.insa.m-as fi simtit destul de aiurea.

| (0$t!n@ a răspuns:

Nu conteaza daca esti sau nu virgina daca esti pe stop nu trebuie sa te duci la biserica nu stiu de ce? dar asa am auzit si eu de la bunica de la mama, dar poti mai bine sa o intrebi pe mama ta sa vezi ce zice si ea. daca ea iti spune ca poti merge te duci daca nu nu asta este.winking kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In biserica nu e voie sa curga sange... daca curge o picatura pe jos biserica se inchide pentru nu stiu cate luni si se fac nu stiu ce slujbe pentru a se putea deschide iar...asta o stiu sigur

| AlexandraPrincess a răspuns:

Pai.daca mergi la paste si stai afara nu este nimic, dar sa nu intri in biserica, este pacat!
Nu ai voie doar cand ai ciclu! pa!