| Gewww a întrebat:

Va salut! Este ceva ce ma tot frământă...
Deci, am 17 ani, am aproape 1, 70cm.
Ideea este ca am în jur de 73 de kg, eu ma vad puțin plinuț (nu gras la modul sa am burtă, mna înțelegeți voi.), și am impresia ca dacă rămân asa nicio fata nu va vrea sa fie cu mine, nu stiu e o chestie prosteasca și știu ca nu m-am adresat cum trebuie, dar cine știe despre ce vorbesc își va da seama garantat. ????
Am încercat sa slăbesc, am făcut și deficit caloric si am reușit într o perioada sa slăbesc vrei 5-6 kg, dar în timp am început iar sa mănânc "mult" și cred ca le-am luat înapoi.
Fizic toți îmi spun ca arat bine, ca sunt masiv, și mie sincer îmi place cum arăt.
Vreau doar sa știu dacă chestia asta îmi va afecta vreodată ceva legat de fete și etc... și nu, nu ma concentrez doar pe fete la vârsta asta, fac și alte chestii.
Mulțumesc pentru toate răspunsurile.
P.s : Nu vreau hate. Mss

7 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Stai linistit, nu te va afecta deoarece exista si fete care vor baieti normali, nu doar pachete bronzate de muschi.Din moment ce tu te simti bine in propria piele si iti place cum arati, de ce ti-ai cauta nod in papura? Nu are sens deloc sa dai curs acestor ganduri sau comparatiilor toxice fata de altii.

| Hyperion7 a răspuns:

Trebuie sa mai lucrezi la stima ta de sine.
Daca ceilalți spun că arăți bine, înseamnă că stai prost cu stima de sine.
Cât despre fete, poți fi Fat frumos, daca nu știi ce să vorbești, egal cu zero!
Bafta!

| Gewww explică (pentru Hyperion7):

Probabil trebuie sa lucrez si la stima de sine, și cam asa este, n am de ce sa mint, eu încerc sa fiu bun cu toate fetele și sa vorbesc cât mai frumos cu ele, dar nu pot sa zic ca stiu ce sa vorbesc, de fapt, nu prea știu ce sa vorbesc cu ele și cum sa le abordez...

| Hyperion7 a răspuns (pentru Gewww):

In primul rand, faptul că te comporți drăguț cu ele nu este destul. Uneori trebuie sa fii și puțin mai indisponibil, dacă știi ce vreau sa zic.
Adică cu cât îi stai la dispoziție fetei, cu atât se va plictisi.
Cât despre ce sa le spui, trebuie sa improvizezi.Nu e nimic dacă nu iese din prima, important e să înveți din greșeli și să te îmbunătățești!

| Aurora99 a răspuns:

Buna, Gewww! Am fost si eu in situatia ta si stiu cum este. Daca doresti sa te ajut, da-mi mesaj in privat, te rog!

| Alecsandru322 a răspuns:

Dacă vrei sa slăbești încearcă sa faci sport... mișcare... dar foarte ușor în primul rand sa renunti la sucuri și ai sa vezi în 7 zile o mare diferență. Îți spun din proprie experienta

| PrinceCharming a răspuns:

Probabil esti de rahat.