| David770381 a întrebat:

Ce parere aveti(voi fetelor) de baietii mai grasuti dar inalti? Am 1.85 si 100kg(16 ani). Dar nu arat asa gras fiindca nu am burta(nu mananc seara)nu am sâni nici cocoasa sunt genul de om masiv. Ar trebui sa mai slabesc? Oricum de la 12 ani in fiecare an iau in inaltime 5 sau 6 cm. Ar trebui sa raman in ipostaza asta?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Nu sunt fata.

Fii atent. Toata lumea de pe acest site o sa-ti spuna ca arati ok doar asa, ca sa te simti bine si eventual sa le dai fundita.

Poti sa-mi dai si report daca vrei dar sincer iti spun, 100 este mult prea mult.

Consider ca ai arata mult mai bine la 90 kg.

Eu am slabit anul acesta 10 kg fara cine stie ce efort. Este chiar placut daca iti faci din asta un hobby. (asta din mai pana in august)

Sugestia mea ar fi sa sari coarda sau sa sari pur si simplu. De asemenea orice exercitiu de cardio te ajuta. Iti faci intai temele sau ce ai tu si dupa faci antrenamentul.

Eu imi fac de obicei antrenamentele seara, cand stiu ca nu mai am nevoie de cine stie ce energie dupa care fac un "navy shower".

Cand m-am apucat de slabit am auzit acelasi lucru ca si tine "Eh, esti ok" sau " Atata timp cat te simti bine..."

Crede-ma, am fost acolo... O sa te simti mult mai bine dupa.
- o sa fii in forma
- o sa fii mai increzator
- lumea o sa-ti observe munca/hotararea
- unii o sa observe si o sa-ti faca observatii placute
- vara o sa arati mai bine etc.

Concluzia ar fi : Daca ai timp atunci da, apuca-te de slabit. Iti face bine si nu este chiar asa de rau pe cat pare.

NU AI NEVOIE DE DIETE exagerate.
Doar evita sucurile si produsele cu foarte multe kcal. *ex crackers, croissante*

Bea numai apa si bea multa... ca sa slabesti ai nevoie de multa apa.

Succes! Sper ca intelegi ca este spre binele tau...

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce parere sa avem?
Fiecare cu preferintele ei (, bine facut, slab, muschi etc. ), toata lumea are un tipar si se simte atras fizic de el. Mie imi plac baietii bine facuti, cum ai zis si tu, cu ochii caprui inchisi/negri si parul saten inchis/negru. E strict preferinta mea, asta nu inseamna ca unu slab, blond si cu ochi albastrii are ceva sau mi se pare urat doar ca nu ma atrage.

| Printesa10TM a răspuns:

Nu, eu cred ca arati bine. Nu ar strica daca ai slabi putin, dar daca esti multumit- e bine si asa. Poti sa faci sala daca vrei(daca nu faci). Arati bine deci nu-ti fa griji.

| RainmakerX a răspuns (pentru Printesa10TM):

No offence dar este putin cam ciudat sa-i spui ca arata bine in conditiile in care nu l-ai vazut.

| Printesa10TM a răspuns (pentru RainmakerX):

Ma refer la aspectul fizic. Am vazut astfel de persoane, deci...