| Oana4340 a întrebat:

Va-ti uitat la Paranormal Activity?

Cum este?

E adevarat ca este cel mai infricosator film vazut vreodata!
Imi puteti scrie la raspuns si rezumatul?

Ms.

Răspuns Câştigător
| Just kidding a răspuns:

Katie şi Micah sunt un cuplu ca oricare altul, doar că ea ascunde un secret mai puţin obişnuit: este urmărită de o prezenţă nevăzută, care îi apare periodic noaptea, de când avea 8 ani. Acest lucru nu poate rămâne un secret la nesfârşit, pentru că de când locuieşte cu iubitul ei, episoadele nocturne s-au înrăutăţit. Sceptic la început, dar curios, Micah îşi cumpără o cameră performantă şi e decis să înregistreze orice activitate suspectă care se întâmplă pe timpul nopţii. De la fascinaţie, ajunge treptat la obsesie, iar ceea ce vor afla văzând casetele este pur şi simplu şocant.
Concentrându-se pe credibilitate şi pe construcţia treptată a intrigii, şi nu pe monstruos şi pe scene horror explicite, Activitate Paranormală face apel la instinctele primare ale fiinţei umane, suspansul crescând din ce în ce mai mult, până atinge cote aproape de nesuportat. E noapte şi dormi liniştit în siguranţa propriei case. Dar trosnetul mobilei şi scârţăitul uşii sunt oare doar zgomote fireşti ale nopţii? Umbrele stranii dansând pe pereţi pot fi explicate raţional? Dacă ceva pândeşte în colţurile întunecate?

Eu sincer, nu am mai avut curaj sa-l continui laughing (am ajuns la jumatatea filmului) daca rezisti la alte filme horror, ti-l recomand big grin

7 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

Nu e infricosator.
Daca vrei ceva infricosator uita-te la:
El orfanato
Stay Alive
Silent Hill
The Exorcism of Emily Rose
The grudge

| dewix a răspuns:

Deci.
E o fata de vreo. 25 de ani care locuieste impreuna cu Micah, prietenul ei. Ea crede in fel si fel de chestii paranormale, iar Micah ii cumpara o camera video. Noapte o lasa deschisa si dimineata ei vad cum se inchide usa singura, cum se deschide ...Intr-o noapte fata coboara jos, fiind intr-un fel posedata, ramane acolo ceva timp, tipa, Micah coboara si el si il omoara. Vine sus in dormitor si sta acolo pana a 2a zi cand vine politia.

Nu m-a speriat asa de multwinking

| Ioana_8819 a răspuns:

După ce un cuplu tânăr de clasă medie se mută într-un cartier american select, ambii devin din ce în ce mai preocupaţi de o prezenţă, ce pare a fi demonică şi care este mult mai activă în timpul nopţii.

Pentru a avea probe cu ceea ce se întâmplă în casa lor, cei doi, Katie (Katie Featherston) şi Micah (Micah Sloat), instalează o cameră de supravehere ce surprinde lucruri incredibile, mai ales în timp ce aceştia dorm sau cel puţin încearcă să doarmă...

Te sfatuiesc sa nu il vezi daca nu ai peste 18 ani!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Servustoc,
Sunt foarte pasionat de tot ceea ce ne inconjoara. M-am uitat si eu la film si ma gandeam sa fac si eu un experiment. Intr-o dimineata m-am trezit cu sora mea spunana ca am incercat sa o sarut. O strigam cu un nume de fata, diferit de al ei. Ii spuneam ca o iubesc si ca am sa fac orice pentru ea. Mi s-a parut uimitor de ceea ce mi s-a intamplat. E drept ca eram si eu un pic ametit, obosit, blabla. Eu stau si ma gandesc de ce de noapte ne infricosam? E multa filozofie. Cateodata stau si ma gandesc care e rostu? Eu doar ma intreb, stiu ca veti avea multe pareri, dar ganditi-va si voi... EXISTAM SAU VISAM, ori sunt eu nebun samd...

| marlenne a răspuns:

Eu l-am vazut. E relativ infricosator, are vreo 2-3 faze dragute, ceea ce incanta mai mult e ideea de "home-made" video, care face filmul mai real. Daca te uiti la trailer pe youtube, o sa iti faci o idee generala asupra filmului. Faza ciudata e ca sunt vreo 3 versiuni, cu 3 finaluri diferite, sau cel putin asa mi-a explicat cineva, avand in vedere ca in versiunea care am vazut-o eu, nu apare o scena din trailerul de pe youtube. De vazut, poti sa-l vezi, nu cred ca o sa-ti provoace vreun atac de cord, acum depinde si de tine, cat de repede te sperii, cat de mult crezi in chestiile astea. In legatura cu rezumatul, repet, intra pe youtube, scrie acolo Paranormal Activity trailer, si o sa iti faci o idee generala. Sper sa iti fi fost de ajutor. P. S.: vezi ca a aparut ori o sa apara in curand si Paranormal Activity 2. Pup.

| DNSK a răspuns (pentru marlenne):

Nu stiu 3 cum e.dar 1 si 2 au legatura! sora lu katie ii omoara pe toti: pe katie, pe sotu ei si pe micah si pleaca cu copilu! si daca t uiti la sfarsit la cum ii imbracata si in 1 si in 2. o sa vezi k-s aceleasi haine! deci crimele se petrec la interval mic de timp

| Sharigan_sasuke_1987 a răspuns:

Super tare