| yuly_6695 a întrebat:

Vi s-a intamplat sa va indragostiti pe net?
Daca da, credeti ca ar putea avea sorti de izbanda?

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Nu am patit asa ceva, dar cunosc persoane care au vb foarte mult timp si pana la urma au format un cuplu.

14 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Mie mi s-a intamplat decat o data dar cunosc multe persoane care au patit acest lucru si care dupa un timp s-au casatorit.happy

Anna
| Anna a răspuns:

Nu m-am indragostit niciodata, dar exista destule cazuri.

| inna a răspuns:

Nu mi se pare in regula ideea, dar se poate intampla si astfel. Eu una nu as face asa ceva.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu mi s-a intamplat niciodata dar nu cred ca dragostea pe net rezista, mai mult de amagesti.
desi sunt multe cazuri in care s-au cunoscut pe net si s-au casatorit.

pupimik
| pupimik a răspuns:

M-am simtit atrasa ...si simteam la un moment dat ca daca am fi din acelasi oras mai mult ca sigur ar exista ceva intre noi... ceva mai mult decat o relatie de prietenie.
Ideea e ca trebuie sa faci diferenta intre realitate si virtual. Rareori "iubirile pe net" rezista.Nu zic ca nu ar fi cateva cazuri fericite...dar...nu mi se pare ca un om e la fel de sincer pe net cum e in realitate.

| Parintele a răspuns:

Da. Si a mers.

| ambutisare a răspuns:

Nu cred ca poti sa te indragostesti pe net. mai bine zis te hranesti cu iluzii si nu mi s-a intamplat.

| borsec a răspuns:

Da, eu sunt un caz feicit.

| sigmanet a răspuns:

Dragostea nu are limite. Au fost si sunt cazuri in care 2 oameni s-au cunoscut pe internet si au intemeiat o familie. Poate sunt exceptii, dar sunt.

| alina_8976 a răspuns:

Ca in toate situatiile de pe lumea asta, nu poate exista un raspuns concret. eu m-am intalnit, si am si fost cu un tip, cunoscandu-ne intai pe messenger. si a fost f ok, mai ales ca inca tinem legatura, dupa 2 ani si jumatate.si,in plus, am un prieten f bun de 2 ani, cu care "m-am intalnit" tot pe messenger, si mai apoi am iesit.

| diavolitza a răspuns:

Nu si nu. adica mi s-a intamplat sa cunosc pe cineva pe net apoi sa ne vedem in realitate, dar daca il cunosti doar pe net, sa nul vezi deloc in carne si oase ( tu in sua si el in australia ) atunci imi pare rau dar se va duce dorul. cand e lumea ma rea el/ea nu e langa tine decat prin net. si nu uita in spatele netului toti suntem brad pitt si angelina jolie (cred ca asa se scrie) big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragoste platonica..nimic mai mult.

| marya_7157 a răspuns:

Da mi s-a intamplat! si a fost frumos si sa stii ca se poate infiripa relatii foarte serioasa cu ajutorul netului

| supergirl_8301 a răspuns:

Da mi s-a intamplat...actualul meu prieten l-am cunoscut pe internet...am vorbit foarte mult timp.si acum suntem impreuna :d