| Mistik a întrebat:

VOI credeti ca varsta copilariei este intr-adevar un univers al puritatii sau ca adultii vor sa o vada astfel? Ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Biuka a răspuns:

Asta e tema la romana din a9a rolling on the floor) bine zic?batting eyelashes
Da. am discutat cu profa pe tema asta si am ajuns la urmatoarea concluzie :
Copilarie chiar este un univers al puritatii deoarece fiind copil. te joci, faci nazbatii, te distrezi fara a tine cont de ceva, iti traiesti viata asa cum stii mai bine. Orice copil se naste pur si curat la suflet, si chiar daca pe percursul copilariei lui acesta face unele greseli, sunt din pura joaca pentru ei.
Sper ca ai inteles cat de cat ceva :*. Noapte buna

1 răspuns:
| TeddyAn a răspuns:

Nu tocmai, chestia asta mi se pare nostalgia adulților. Și un copil poate să fure, să înjure, să omoare chiar. Puritatea aceasta este mai mult o dorință decât o realitate