| mishu_4386 a întrebat:

Vreau sa cumpar memorie ram ca am putina da vanzatoru de la magazin a intrebat de care model cas mai multe ddr si nu stiu ce fel, unde intru in PC sa vad de care?

2 răspunsuri:
| mishu_4386 explică:

...am doar 11 ani nu ma pricep sa desfac unitatea si alea, in calculator pe undeva nu scrie?

| cristiancristir a răspuns:

Desfa unitatea centrala si acolo sunt niste placute lungi cu cipuri multe pe ele infipte in placa de baza. Scoate una de acolo si poti merge cu ea la magazin.