| Pufulete33 a întrebat:

Vreau sa fiu inalta! Sunt scunda am vreo 1, 48- 1,49 inaltime la 13 ani! Nu stiu ce sa fac inafara de sporturi precum inot ce imi recomandati?

4 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Stai calma ca vei mai creste pana la 16-17 ani. Poti face si baschet daca vrei si-ti place!

| mihai69 a răspuns:

Poate ar fi mai bine să vezi și un psiholog ce te va învăța să te împaci cu felul cum ești tu în realitate. Genetica nu prea poate fi modificată, din păcate. Nu fără urmări neplăcute.

| MgdDroopy a răspuns:

Ce poti face? Sa ai rabdare!
Daca ai parinti marunti sunt slabe sanse sa ajungi tu la 1.80m. Dar nu imposibil.

La 13 ani esti foarte bine.
Mai ai timp sa cresti. doar ca sunt alte fete mai inalte, nu inseamna ca tu esti mult mai mica pentru varsta ta.
Iti recomand baschet si volei.

| many404 a răspuns:

In primul rand răbdare si poate să îi spui la un psiholog problema ta, dar e ceva normal 1, 50 la vârsta ta. Vei crește poate cel puțin până la 1, 60.