| unidentified a întrebat:

Vreau sa fumez in casa intr-un mod extrem de silentios, dar am o presimtire ca mama va intra in camera sa imi faca observatie ca de ce las geamul deschis la ora asta, eu incercand sa gonesc mirosul de tigara din camera, dand de asemenea si cu spray. Mai trebuie sa bag ceva pe lista ca sa scap de fumul de tigara, in afara de spray, parfum cu un miros extrem de intepator? Usa din cate stiu este izolata fonic astfel incat sa nu se auda cand deschid fereastra.

Sunt o persoana paranoica posibil in viitorul apropiat sa dezvolt schiziofrenie din cauza anxietatii, al stresului, si al faptului ca sunt foarte negativist.

Acum cu CoVID-19 nu am mai iesit de o luna jumate printre care jumatatea se adauga pe viroza respiratory SI TREBUIE NEAPARAT SA FUMEZ! SIMT CA INEBUNESC!

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fumul te țigară se simte orice ai face

| Freya1 a răspuns:

Nu mai bine le spui ca fumezi?

| unidentified explică (pentru Freya1):

Mama a zis ca ma lasa, dar nu vreau sa imi creez o imagine proasta si plus mi-ar fi rusine sa fumez in timp ce ai mei stiu deja ca fumez

| Thedarklightofthemoon a răspuns (pentru unidentified):

Fumul nu iese pe acolo daca stai aproape de ventilator

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu ai mai ieșit afară de o lună jumătate cum de ai țigări?
Fumul de țigară tot se simte chiar dacă dai cu parfum.

| unidentified explică (pentru Andreeush):

Pentru ca am un pachet cu 15 tigari ramase dupa atata timp ascuns

| CodrutElian1990 a răspuns:

Lasa-te de fumat. Mai tarziu o sa vrei, dar o sa fie mai greu. Daca fumezi peste 7 ani, chiar daca te lasi de fumat, sangele tau o sa contina pana la moarte nicotina.

| Eireann a răspuns:

Schizifrenia nu apare de la stres, anxietate si negativism.

| Thedarklightofthemoon a răspuns:

Offf..Am aceiasi problema. Eu iti recomand sa nu fumezi in camera pentru ca nu sti cand va intra neasteptat la tine in camera si te vede fumand, iar in legatura cu fumul, e destul de greu sa il "elimini" chiar daca dai cu spray, si plus de asta daca ea va intra si va tot vedea ca dai cu spray in fiecare zi isi va da seama ca ceva e gresit. Iti propun sa fumezi in baie (daca ai geam si poti aerisi). Ii poti spune mamei tale ca faci baie, iar in timpul acela nu te va deranja si poti fuma dar si aerisi. Alta solutie este sa o intrebi daca are nevoie de ceva in casa ca te duci tu si ii cumperi (eu asa fac) si fumezi. Totusi, in final e alegera ta.

| unidentified explică (pentru Thedarklightofthemoon):

Nu am geam, dar am un ventilator si daca am sa dusul pornit nu o sa se auda mai nimic. Si baia e putin cam stransa in spatiu si mie sa nu iasa mirosu prin broasca usii