| ٳ ٴٳ ٴ !ńα ßáäá''ђђ ٳ ٴٳ ٴ a întrebat:

Vreau sa imi pun pierce in buric si ma gandeam sa imi fac in aprilie pentru a mi se vindeca pana la vacanta de vara love struck dar o prietena mi-a zis ca nu este bine sa imi fac atunci confused
Voi ce ziceti? Cand ar fi mai indicat sa imi fac?

21 răspunsuri:
| daniDeeDee a răspuns:

Imi plac fetele cu piercing in buric. nu stiu dc.

cu toate ca prietena mea nu are...big grin

| mariaw a răspuns:

Daca esti convinsa ca vrei.mai bine profiti de vreme si-l faci acum sa se poata vindeca in voie sub haine tongue

| ٳ ٴٳ ٴ !ńα ßáäá''ђђ ٳ ٴٳ ٴ explică:

@anonim1 am aproape 15 ani tonguebatting eyelashes

| ٳ ٴٳ ٴ !ńα ßáäá''ђђ ٳ ٴٳ ٴ explică:

Deja l`am facut laughing crezi ca mai asteptam pana vara viitoare?

| adinaciosescu a răspuns:

Deloc

| MihAelA_1847 a răspuns:

Pai, nu stiu ce sa zic, de obicei nu sunt de acord cu astfel de lucruri, dar faci cum vrei.Nu am inteles, de ce prietena ta a spus ca nu e bine sa iti faci in Aprilie? Daca vrei cu adevarat asta, poti sa iti faci cand doresti, e treaba ta.Bafta!happy

Răspuns utilizator avertizat
| dany4 a răspuns:

Eu zic ca e perfect stiu care si au facut si cam in perioada aia e cel mai bine, iarna nu e bine deloc, nici cand e frig, iar vara cand e soare nu e bine sa stai cu el la soare daca atunci ti l ai pus, ai ales momentul perfect

| alexalex_4797 a răspuns:

Io zic ca ar trebui sa nu ti-l faci deloc.

| AsU_2581 a răspuns:

Mai bine iti faci acum ca e frig si ti se vindeca mai bine... da vara e caldura si e mai mult praf si risti sa se infecteze.winkingwinkingwinking

Răspuns utilizator avertizat
| natalia_2288 a răspuns:

Stii ceeia ce e frumos nu e sanatos indeosedi pirsingul in burig daca intimplator iti introduce o infectie apoi ce faci sau nu o sa poti sa ai copii din cauza asta. Dar mai buna varianta e sa te sfetui cu un medic.Inainte de a face gandeste-te bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bninteles ca exista riscul sa faci infectie dar suefera baba la frumusete. daca iti doresti asta nu mai sta pe ganduri.si eu vreau si stiu riscurile...insa nu am avut destul timp sa pun asta in aplicare.
pana la urma u ''suferi, nu prietena ta.
bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu esti sanatoasa la cap? la 15 ani pierce...doamneee, multa minte mai aveti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am pierceng in buric si nu conteaza cand ti l faci totul depinde te tine trebuie sa ai grija sa nu te lovesti asta e tot si sa nu te dai cu gel de dus sau alte chestii in zona aceia. pooop e ceva misto bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi exact numai bine. mi-am facut si eu si mi s-a vindecat in tim de o luna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am facut in martie anul trecut. Teoretic in 6-7 luni se vindeca, asta generalizand. Pentru ca unele nu mai au nimic dupa o luna iar altele trag cu el si dupa un an. E bine sa iti faci la inceput de primavara pentru a avea cum sa te expui la soare vara. Insa daca ti-ai facut in aprilie nu e nici o problema sa te duci la mare. Dimpotriva se vindeca mai repede doar sa ai grija ca atunci cand ajungi acasa sa il speli foarte bine cu sapun antibacterian si sa il dai cu crema. Eu am folosit baneocin si m-am lovit de cateva ori la el si acum folosesc bepanthen. E foarte buna si vindeca repede. Trebuie sa ai mare grija de el pana la vara sa fii sigura ca nu exista nici un pericol. Multa baftahappy (iarna nu e bine sa il faci ca ti se agata in pulovere, de aia primavara cand porti bluzite mai lejere se diminueaza riscul de agatat)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa iti faci mai spre toamna pentru ca nu sunt atatea sanse de infectare decat daca ti l-ai face in aprilie pentru ca toamna nu te duci la strand nu te duci la mare si se vindeca pana vara urmatoare eu asa am facut si am mers fara probleme la mare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu mi l-am facut in martie si nu am avut nimic la el dar chiar azi mi-a curs un strop de sange si ma ingrijoreaza. Nu depinde cand ti-l faci depinde de origanism daca ti-l va accepta sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau pircing in buric dar... nu stiu ce sa fac, pe o parte imi este frica de durere dar nu este durerea mai puternica decat mine pana la urma o sa imi fac si va spun cum a fost... daca vreti id meu sunt disponibila sa vi-l dau oana_cichigirl.

| anonim1_9817 a răspuns:

Cu asta ma confrunt si eu vroiam sa mi-l pun pana de sarbatori dar cel care imi face pierce-ul mi-a zis sa ast pana la primavara ca pana'n vara sa mi se vindece

pritena ta zice si uh ti-l faci cand te simti pregatita. app cati ani ai eu am 14 jumatebig grin