| Zal3e a întrebat:

Vreau si eu o porecla frumOasa pentru prietena mea! O cheama : STEFANIA! funda!

6 răspunsuri:
| Yukidaruma a răspuns:

Poreclele nu se pun in functie de nume din cate stiu, daca ai scris numele prieteni tale ar insemna ca vrei o prescurtare gen: Stefy, depinde de comportament sau na, sa-ti dau niste exemple:
unui coleg de la noi din clasa ii zicem Zuzu deoarece bea in fiecare zi lapte zuzu laughing
Sau, altuia ii zicem Coco pentru ca este papagalul clasei, ii merge gura aia struna, numai cand iese la tabla sta ca momaia laughing, altuia ii zicem Coca, care vine de la cocuta sau ceva de genul pentru ca e pitic laughing
daca ai inteles ce am vrut sa zic, ii poti gasi prietenei tale o porecla frumoasa in functie de comportament, obiceiuri, sau chiar si aspectwinking

| iLuzye a răspuns:

Stefy / Fifi/ Fifutza/ Stefutza ( laughing ) / Fany / Tefy / Teff/ Stelutza / Stef / Stefu.
Daca nu iti place niciuna, zi-mi sa mai bag altele.

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Mumulina, Buburuza, Morcoveata, Bibi, Flocicica, Creata, Bubulina, Purcica, Moby Dick, Maimu, Gras, Turturica, Vipera, Ciufulici, Marmota, Pisy, Cotoroanta, Mucigiai, Tutzi, Fify, Miss Piggy

| BEmanuel87 a răspuns:

Porecla nu prea are treaba cu numele. Am impresia ca nu stii ce ceri. Poreclele deriva din atitudinea (de obicei din defectele) unei persoane, sau sunt folosite prin antiteza (ex: un om imens poreclit "micul"). Degeaba imi spui numele fetei. As putea sa zic orice porecla.

| StefiiS a răspuns:

Hei, si pe mine ma cheama Stefania. pot sa iti spun niste porecle cat decat : Stefi, Stefy. Stph, Steff, Stefa, Nia, Aniia, Ann.succes:*. Funda?