| soare_1592 a întrebat:

Vreau un sfat m-am indragostit de un baiat de 22 de ani iar eu am 15 da nu asta conteaza ...eu m-am intalnit odata cu el si a doua zi o zis ca sunt prea mica si aucma nici pe strada nu ma saluta pe mess nici nu mai zic ce sa fac crying(si in plus fost meah prietena cea mai buna o vb cu el si chiar o intrebat-o daca vrea sa fie cu el da ea nu a vrut si acum tot de el vb in preajma mea ca domane a iesit pentru ea afara ca nu avea semnal in casa cryingcrying(cryingvreau un sfat

Răspuns Câştigător
| OneLifeOneLove a răspuns:

Mai, dar nu esti mica.Am 14 ani si prieten de 21. Exact 7 ani diferenta, dar nu conteaza asta.Ma inteleg super cu el.Deci nu conteaza varsta.
Scuze ca iti zic, dar poate nu ii place de cine sau poate ca tine la altcineva.
Incearca sa-l uiti, desi stiu ca este greu.Fii indiferenta cu el, iar prietena ta daca iti mai spune ca a facut un x lucru pentru. ea, ii spui ca nu iti pasa si ca ai prefera sa nu vb.despre el.winking

3 răspunsuri:
| AndaAndore a răspuns:

Sincer, e bine ca se comporta asa tipu`.
Pentru ca tu chiar esti micutsa pentru el, plus ca o relatie cu tine implica si foarte mare risc!
Esti minora, el major.
Oricum e mai frumoasa o relatie cu un baiat de varsta ta, sau aproximativ decat cu unu mai mare. nu stiu, dar tipii mai maturi nu mai au inocentsa aia, acel ceva pe care il au astia mai micutsi.
Cat despre ''prietena ta'' face toate astea doar ca sa te supere! Trateaz`o cu indiferenta. Stii cum se spune : Indiferenta doare cel mai mult pe prostwinking!
Incearca sa nu te mai gandesti la el, sa iti propui tie sa-l uiti si ai sa vezi ca o sa reusesti.
Succes!

| ARSSS a răspuns:

Nu vreua sa-ti distrug sperantele, da nu cred ca mai ai ce face big grin, decat sa cauti altu big grin,... a zis ca esti mica, din cauza ca poate nu-i place cum arati, sau cauta alt gen de fata, sau ii este rusine de cei 7 ani diferenta, dar nu cred astahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate el vrea mai mult si de asta ti-a zis ca esti mica.Cat despre prietena ta vede ca suferi si vrea sa iti faca rau asa ca prefate ca nu iti pasa ce spune ea.