| Maria3458 a întrebat:

Ce semnifica un tatuaj pe mana?

24 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O porcarie. Indiferent unde ar fi situat.

| whatevernvm a răspuns:

Doamne sfinte

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Semnifică că e pe mână.
Dacă era pe picior, semnifica că este pe picior.

| Maria3458 explică (pentru sadrian46):

Are tatuaj cu un scorpion

| sadrian46 a răspuns (pentru Maria3458):

Un tatuaj cu un scorpion vrea să denote asta. Sunt un om fioros, feriți-vă de mine. Asta o face un om blând și sperios, ca să se apere în mod magic de dușmani. După ce îl vei cunoaște mai bine o să vezi, simpatic, pus pe glume, încearcă să se împace bine cu toată lumea, etc. Să îmi spui dacă n-am avut dreptate.

| Maria3458 explică (pentru sadrian46):

Probabil

| OldSoul a răspuns:

Din pacate, la noi in tara, tatuajele sunt mai mult de "moda cocalareasca".
Multi din cei ce-si fac tatuaje si le fac pentru a parea mai cool, mai smecheri si asa mai departe, astfel incat aleg un tatuaj oarecare, care le pare lor ca arata mai bine.
Nu au o semnificatie speciala, e pur si simplu un element de decor lipsist de insemnatate.

| Hammurabi a răspuns:

De obicei semnifică cât de prost ai fost în tinerețe. (probabil și în continuare)

| Maria3458 explică (pentru Hammurabi):

Are vreo 3 tatuaje

| Hammurabi a răspuns (pentru Maria3458):

Se zice că cei care își fac tatuaje au puța mică. Verifică și tu și spune-ne dacă e așa.

| Maria3458 explică (pentru Hammurabi):

Pai nu am cum stiu ca e zodia scorpion si e tatuat

| Maria3458 explică (pentru Hammurabi):

Si nu pot verifica asta crede-ma

| Drimmero a răspuns (pentru Hammurabi):

De ce esti asa radical in legatura cu asta? poate unii au o pasiune sa se tatueze,, eu unul nu vad nimic rau in asta. Nu poti sa zici de cineva ca e prost doar pentru ca are tatuaje, da-o dracu.

| Hammurabi a răspuns (pentru Drimmero):

Man, am întâlnit păna acum nenumărați tipi peste 30 de ani, chiar mulți dintre amicii mei care spun acum acelaş lucru. Că regretă prostia care au făcut-o la 20 de ani că şi-au făcut tatuaje cu care acum le e jenă. Iar prețurile pentru inlăturare chirurgicală sunt destul de piperate.
Asta aud cel mai des "bă, ce prost eram"

| Maria3458 explică (pentru Hammurabi):

Si sunt scumpe tatuajele )))

| darrio2007 a răspuns (pentru Hammurabi):

Corect!

| Drimmero a răspuns (pentru Hammurabi):

Daca te grabesti si iti faci prostii... logic ca vei regreta. Cum isi tatueaza unii numele iubitelor, aia e prostia masiva.

Daca iti tatuezi ceva ce te reprezinta atunci nu vei regreta,, ceva legat de echipa de suflet, despre familie, despre natura, chestii mai pe suflet.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Drimmero):

Subscriu intru totul.
Cand iei decizia de a-ti face un tatuaj, trebuie ales cu grija din moment ce o sa-l porti toata viata.
In ceea ce ma priveste, il port de vreo 10 ani si nu regret nicio clipa alegerea facuta. Nici acum, nici vreodata.
On topic: acel tatuaj de pe mana poate reprezenta pentru purtatorul lui orice vrea el sa insemne. De ce nu il intrebi daca esti curioasa?

| Drimmero a răspuns (pentru GirlOnline81):

Foarte frumos si interesant! Sa te tina si la mai multe!

Daca nu sunt indiscret,, ce reprezinta tatuajul?

Eu din pacate nu am, pentru ce vreau eu necesita sume mari...bine, eu sunt si mai dement de fel si am idei creative pentru tatuaje, as vrea sa-mi tatuez pentru inceput toata mana de la umar pana la incheietura, si usor-usor si spatele, am modelul respectiv in minte.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Drimmero):

Daca asta iti doresti, sunt sigura ca mai devreme sau mai tarziu ti-l vei face.
P.S: tatuajul meu este mult prea personal ca sa pot detalia. In mare, inseamna ca orice se poate intampla in viata si ca niciodata sa nu spui niciodata. Nu e de rau happy.

| Drimmero a răspuns (pentru GirlOnline81):

Da, este o chestiune de timp pana cand ma tatuez.

Am inteles,, e interpretabil. Imi cer scuze daca am fost prea curios.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Drimmero):

Nicio suparare happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un tatuaj pe mână, ce să semnifice? Depinde de desen.Pa.

| ACTH a răspuns:

Mna, nimic altceva decat dovada tembelismului major.