| AnaisC a întrebat:

Well, in primul rand va spun Salut, iar apoi va spun ca sunt
DISPERATA!
Mama mea mereu este nervoasa nimic nu mai fac bine in ochii ei din cate stiu eu nu are nici un necaz la firma, sau vreo deceptye. Nus tyu ce e cu ea parca eu a-s gresi mereu, m-am saturat, daca nu spun ceva bine sau nu fac ceva bine mereu e doar vina mea, chiar dac e si vina altora de multe ori,,, va rog ajutati-ma sa scap de asta... ori sa nu mai dea vina pe mine ori sa nu se mai ea d emn ori orice ...va rog
dau fundita.

4 răspunsuri:
| AnaisC explică:

Da ai dreptate, ii spun ca o iubesc cat de des am ocazia, am cazut si eu in depresie, in ritmul asta plang degeaba toata ziua, numai cand imi amintesc de vremurile bune.

| Andreeagen a răspuns:

Cu siguranta are problema pe cap. si nu sti tu.
Asa cum e... invata sa o iubesti si asa.
Cand viata mamei tale va atarna de un fir de ata atunci vei intelege ca nu conteaza faptul ca te cearta nu conteaza ca tipa la tine sau ca nimic din ce faci u nu e bun pentru ea.Va conta numai ca va fi langa tine si ca e sanatoasa
Ivata sa apreciezi ceea ce ai asa bun rau cum e el! Numai bine!

| Orannginna a răspuns:

Poate ca mama ta are totusi ceva griji pe cap, griji pe care a ales sa nu ti le dezvaluie tie. Si poate ca din cand in cand cedeaza nervos. Atunci tu cauta sa o linistesti si sa ii explici ca nu esti vinovata de nimic si arata'i ca nu esti suparata pe ea si ca o iubesti.

Si fa un bine si mai pune mana pe gramatica limbii romane, iar cand vei invata ca se scrie "as" si nu "a-s" si "sa se IA" nu "sa se EA", atunci acorda'ti fundita. Pana atunci, toate cele bune.

| Irina a răspuns:

Incearca sa discuti mai mult cu ea, povesteste-i tot felul de fleacuri pentru ca astfel va veti apropia mai mult si va avea mai multa incredere in tine. In liceu eu nu ii povesteam nimic din ce faceam si ne certam la cutite aproape in fiecare zi. Acum situatia e cu totul alta, ii povestesc tot si chiar daca fac ceva gresit nu imi sare in cap, ma sfatuieste si la randul ei imi povesteste de problemele pe care le are.