| anonim_4396 a întrebat:

Am primit acest acest email de la cei de la superbet, ce ar trebui sa le trimit?
Avand in vedere faptul ca numele/prenumele inregistrat in contul dumneavoastra nu corespunde cu cel din actul de identitate, va rugam sa reveniti cu un e-mail in care sa va exprimati acordul cu privire la actualizarea acestor date in contul de jucator in conformitate cu actul de identitate

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Castigurile sunt supuse impozitarii.
Daca casa de pariuri (sau orice alta persoana juridica) face plati, trebuie sa indice exact destinatarul.
Destinatarul beneficiar va trebui sa faca o declaratie de venituri la ANAF, iar in urma calculelor va trebui sa plateasca impozit pentru venitul realizat (daca stiu bine, e 10% din venitul realizat).

| Violleta2022 a răspuns:

Te-au detectat cu cont fake!
Acum iti cer sa dovedesti ca numele, prenumele si adresa declarate de tine cand ti-ai facut contul sunt aceleasi cu cele din buletin.

| Miahi0838 a răspuns (pentru Violleta2022):

Cum ar trebui sa dovedesc?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Miahi0838):

Pai, ti-au cerut un email in care sa le explici de ce ti-ai facut cont pe nume diferit si sa-ti actualizezi datele personale.
Asta scrie in cerinta lor, asta trebuie sa trimti!

Ai macar 18 ani impliniti?
Sa nu te mai chinui sa faci nimic, daca nu ai 18, ca-i ilegal.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Miahi0838):

Te duci cu buletinul la ei la sediu si asta e i ei si o amenda ca faci falsuri in declaratii.

| mihai69 a răspuns:

Jaffmina strikes again...
De fapt, ți se cere doar acordul ca datele din contul tău să fie actualizate în conformitate cu cele din actul de identitate trimis.
Dacă nu vei fi de acord (sau nu răspunzi de loc), mai mult ca sigur contul tău va fi închis și vei pierde orice sumă ai în acel moment acolo. PS nici nu vei putea scoate vreo sumă dacă nu le trimiți acceptul pentru actualizarea datelor.

| mihai69 a răspuns:

Va rugam sa reveniti cu un e-mail in care sa va exprimati acordul cu privire la actualizarea acestor date in contul de jucator in conformitate cu actul de identitate
===
Unde [...] o fi văzând muierea aia (Jaff...) că ți se cer explicații, zău că nu știu.

| OlteanuRazvan a răspuns (pentru mihai69):

Salut Mihai, mi-a apărut și mie acum chestia asta, te rog eu mult să mă ajuți dacă poți cu un răspuns

| Sn4k3 a răspuns:

Sterge-l si fa-ti altul. La orice casa de pariuri te va pune sa verifici contul, asa ca ai grija ca numele cu care te inregistrezi si cel din buletin sa fie acelasi, de asemenea si adresa sa fie aceeasi. Altfel te vor pune sa le trimiti dovada si cu adresa.

| Sn4k3 a răspuns (pentru Sn4k3):

Pentru a incarca documentele apesi pe ''Contul meu'' si ar trebui sa scrie undeva ''Incarcare documente''. Pui acolo pozele cu buletinul si eventual ce ti se mai cere.

| AlExUtZuL9976 a răspuns:

Eu în locul tău n-aș trimite nimic.