| EllaMihaela a întrebat:

Am primit un sms de la BCR precum ca, cardul dvs a fost debitat cu suma de xxxx lei. Ce inseamna?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Debitarea putea avea loc, dacă aveai o datorie la un magazin, etc.
Dacă nu ai online banking, la bancă ceri un extras de cont și afli cine a avut voie legal să ia bani de pe contul tău.

| HașDaniel a răspuns (pentru sadrian46):

Debitare -intra bani in cont
creditare - ies bani....nu inteleg cati cretinoizi au putut aprecia comm asta de ati primit funda

| sadrian46 a răspuns (pentru HașDaniel):

Du-te la bancă sau intră pe Internet și caută ce înseamnă debit și ce înseamnă credit.

| HașDaniel a răspuns (pentru sadrian46):

Nenea, sunt tehnician in activitati economice nivel 3, adica pe intelesul tau - contabil. imi explici tu mie cum sta treaba?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca ti-au luat suma respectiva de pe card. Daca cineva iti alimenta cardul atunci era creditat.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai avut datorie la bancă? Ei ti au retras suma care ai avut o pe card, dar cel mai bine mergi maine dimineata la B C R si intreaba acolo, ei o sa i ti spună exact ce s-a intamplat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca ti-a intrat pe card suma de xxx lei.