| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Acum cateva zile m-a intrebat unu daca vreau sa ii fiu sugar baby. Nu sunt cu prostiile astea, dar am nevoie de bani. Mi-a zis ca nu vrea nimic special in schimb. Normal ca nu l-am crezut si i-am spus la misto sa-mi trimita bani si mi-a cerut gmail-ul de paypal (pe care nu il am oricum, am card doar la Transilvania). Nu imi fac griji cu astea pentru ca oricum nu am bani pe card laughing) Ce ma intreb eu, daca de exemplu imi trimite bani la banca Transilvaniei, iar apoi ii dau "ghost" sau block peste tot, poate sa imi faca ceva? Gen sa ma dea in judecata sau ceva? Tin sa precizez ca nu i-am spus nimic despre mine, doar ca stau in Romania.

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Banca are datele tale personale si daca faci frauda sau il inseli trimite politia si i ei amenda, ai nevoie de bani cauta ti serviciu nu insela oamenii.

| and0ra a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

De-as gasi si loc de muncaaaa :// mersi de raspuns totusi

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru and0ra):

Ai gasi vinzatoare la hipermarket carrefour cora, faci o munca cinstita, dar vrei? Ca voi vreti munca zero si bani multi, ce varsta ai? Pune ti Cv uri la Kaufland, Lidl, Cora, Auchan si te vor suna ei ca este nevoie de forta de munca, decat sa faci videochat si sa ai probleme cu legea, mai bine muncesti cinstit si ai un ban al tau.

| and0ra a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

"Dar vrei? Ca voi vreti munca zero si bani multi". Nu e vorba de asta lmao. Nu gasesc job pentru ca nu ma angajeaza nimeni doar pe perioada de 2-3 luni. Am 18 ani, nu pot sa lucrez decat pe perioada de vara si asta doar dupa bac si preferabil dupa admiterile la facultate, facultate care e in alt oras. Asa raman doar cu 2 luni libere in care pot sa muncesc. M-am dus in 4 locuri diferite, 2 mi-au spus ca nu angajeaza, iar celelalte 2 ca nu poate angaja pe perioada asa scurta. Nu mai vorbi de parca e asa usor sa iti iei job. E usor daca nu esti presat de timp, da.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru and0ra):

La mec donald s sau kfc ai incercat? 2-3 luni este perioada verii faci un ban decat sa stai degeaba, dar faci cum crezi tu nu este treaba mea.

| Violleta2022 a răspuns:

Sugar baby?
Adica sa prostituatta, in termeni populari, nu?
Pai nu te plateste nimeni degeaba, ca el iti trimite bani dar trimite si masina sa te scoata din tara, ca sa ii produci bani, pe piata prostitutiei de afara.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este preferabil să eviți tranzacțiile dubioase care pot genera încurcături nedorite ulterioare. Mai bine mai sărac și somn bun fără coșmaruri.

| Silviullet a răspuns:

Da, poate depune o plangere la politie pentru înșelăciune cu datele tale pe care le ai pe card.
Politia te găsește, te va obliga sa restitui banii si apoi o sa te alegi ori cu o amenda ori cu pușcărie.
Ps:nu inteleg oameni asa prosti ca tine, sa inseli oamenii.

| and0ra a răspuns (pentru Silviullet):

Cu ce l-am inselat eu pe el daca el a venit la mine lmao? O fost ideea lui, fapta lui, problema lui si decizia lui. Tot ce o facut o facut din proprie initiativa, nu i-am spus ca sunt de acord cu nimic. Nu e ca si cum m-am dus eu la el si l-am intrebat daca vrea sa imi fie sugar daddy.

| doctorandus a răspuns (pentru Silviullet):

Nu, inselaciune ar fi daca-i promite ca se casatoreste cu el si nu o face. Daca nu-i promite nimic de genul asta, nu e inselaciune.

| Silviullet a răspuns (pentru and0ra):

Daca nu vrei un raspuns de ce mai intrebi?!

| and0ra a răspuns (pentru Silviullet):

Am cerut un raspuns la o intrebare, nu ti-am cerut parerea la situatie in sine, idiotule. Raspunsul era bun pana sa pui "ps-ul" ala pentru ca daca vad bine, nu te-am intrebat daca sunt proasta sau nu.

| Silviullet a răspuns (pentru and0ra):

Pai ti-am raspuns la intrebare...