| iKurapika a întrebat:

Mi-am facut recent un card, si, fiind primul, nu prea stiu cum sa-l folosesc. As vrea sa bag niste bani in el. Pot sa pun de la bancomat? Sau trebuie sa ma duc la banca? Este un card Visa.
Ofer FUNDA!

Răspuns Câştigător
| BIoody a răspuns:

Bine intales ca trebuie sa intri in banca,si sa te duci la ghiseul caserie, si sa-i zici ca vrei sa depui un numerar(bani) intr-un anumit cont: al tau sau al oricui, daca vrei sa iti depui tie numerar, ii dai numele si eventual buletinul, daca vrei sa depui (transferi) banii unei persoane anume, care are cont la aceeasi banca, ii zici numele si adresa exacta unde locuieste, asta iti va cere, daca vrei sa transferi bani tot in contul tau, sau al altei persoane care e la o alta banca decat cea respectiva ii vei da un numar de cont, IBAN se numeste, dupa ce i-ai dat IBAN-ul, vei putea transfera banii, bine intales avand banii, si dadandui casierului pentru a efectua depunerea desigur. Si cam atat, e simplu.
Iar bancomatul, adica ATM se mai numeste, este doar pentru a scoate banii cu cardul big grin
Sunt si ATM-uri in care poti baga, introduce bani, dar acelea se gasesc de obicei inauntrul bancii.
Daca mai ai intrebari ma anunti.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa mergi la banca pentru a pune bani pe el. Putine banci au putine bancomate care se pot folosi ca incarcator de carduri. ING cred ca are. Te uiti daca banca ta are un bancomat cu mai multe gauri decat normal.

| iKurapika explică:

Multumesc frumos!

| BIoody a răspuns (pentru iKurapika):

Sa cresti mare