| almaz a întrebat:

Am nevoie să accesez un împrumut/credit de 5000 lei, sunt la primul job și am doar 3 luni de când sunt angajat, bancile îmi cer minim 1 an, ce soluție as avea, la un % de ramburs cât mai mic? (Nu din alea cu 70%; d)

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Imprumuta-te de la rude si scapi de dobanzi.
Trebuie doar sa te tii de cuvant si sa dai inapoi banii imprumutati INAINTE de termen!

La ultima rata duci si un cadou (un buchet frumos de flori sau altceva ce ii place celui /celei /celor care ti-au dat banii!

| darrio2007 a răspuns:

Nu ai nici o solutie mai devreme de 1 an lucrat legal.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Un prieten binevoitor

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Tu te-ai interesat de imprumut doar la o bancă și ai tras concluzia greșită că toate impun aceleasi conditii! Nu e așa.
Sunt bănci comerciale (BT, BCR, Banc Post etc), care au alte conditii, care solicită doar 3 luni vechime de la ultimul lor de muncă.
Oricum ar fi, FEREȘTE-TE să faci împrumuturi de la instituțiile financiare nebancare (sunt o mulțime!). În spatele lor, se ascund cămătarii cu acte. Nu te lăsa influențat de cei care te încurajează să faci asta (e un sfat, de care e bine să-ți amintești)_ Va fi de capu'' tău, dacă ignori ce ți- am spus.

Apropo de Garanti Credite (also, o institutie financiara nebancară), ai aici mai multe păreri:
http://forum.softpedia.com/topic/996884-teapa-garanti-bank/

Am dat aici, mai multe detalii:
https://www.tpu.ro/......angajator/

Dacă poți, amână achiziția pentru care vrei să faci împrumut, până la finalul anului. Și economisești din salariu, cât poți tu de mult.Și așa, știi că îți împlinești visul.Și nu ai datorii față de nimeni.;)

| romeo78 a răspuns:

Caută Garanti Credite de consum și cred că vei rezolva problema. Eu am credit la ei și sunt mulțumit! Fac parte din grupul Garanti Bank, dar sunt separați ca entitate juridică. Succes!

| almaz explică (pentru romeo78):

Dacă dau pe google "Garanti Credite" îmi găsește ING BANK, puteți să-mi oferiți vreun nr de contact mai direct sau cum săi contactez? Mulțumesc.

| romeo78 a răspuns (pentru almaz):

O să vă las un număr de telefon: 021 232 17 77

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai binr lipsa decat sa stai si sa nu dormi noptile. Daca prin absurd ti-ar da, ai fi dator toata viata. si nu dai inapoi 5000 dai poate 10 15000 inapoi. Iti dai seama ce inseamna sa fii dator 5-6 ani? Eu cred ca nu.

| Pelu_5683 a răspuns:

Frate... stai mai bine fara bani. Crede-ma.

| Kupoane a răspuns:

Buna, pentru cei interesati de un credit urgent azi sa stiti ca am gasit ceva cu 0% dobanda aici: https://deltacredit.ro/credit-urgent-azi/

| bneagu29 a răspuns:

Salut, poți găsi aici ce te interesează - https://bit.ly/2FKvZkW