| jokeruljoker a întrebat:

Buna ziua am si eu o intrebare referitoare la pariurile sportive. Daca am cumparat un bilet si pe el am de exemplu 5 meciuri si nu imi ies toate 5, si imi reusesc de exemplu 3/5, iar celelalte 2 nu mi-au iesit,mai primesc ceva,sau e ca la LOTO,biletul fiind anulat? A doua intrebare a mea este daca in afara de bilet mai trebuie sa platesc ceva,dupa aflarea rezultatelor, ma refer la o penalitate ceva. Multumesc

2 răspunsuri:
| ReDMaN12 a răspuns:

Depinde daca ai pus 3 din 5 atunci la castigat, dar daca ai pus 5 din 5 I'm sorry l-ai pierdut.On zi buna big grin

| DamieNzoor a răspuns:

Depinde cum ai jucat tu biletul. Adica exista niste sisteme, simplu : care bagi cate meciuri vrei tu si trebuie sa iti iasa tot atatea ca biletul sa fie castigator sau alte sisteme cum ar fi 3/4, 2/3, 5/6.13/15 etc.iar aici trebuie sa iti iasa din numarul de meciuri puse de tine cate ai zis tu ca ar iesi cu o eroare de 2, 3. Adica 2/3 trebuie sa iasa 2 meciuri corecte din 3 puse pe bilet.