| Anoninus102 a întrebat:

Ce produse în afara de croissante spre exemplu se pot comercializa în școli? Doresc să amplasez un automat de produse și aș dori să știu ce se poate comercializa. Ce e permis.

Se pot comercializa sucuri carbogazoase, cipsuri etc?

Ce alte produse se mai pot comercializa?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Păi ce facem aici? ai abandonat frizeria? și noi care ne puseserăm speranța in tine

| Anoninus102 explică (pentru sierra1):

Da, am abandonat acea idee deoarece e foarte mult de investit.

Un automat de asta, e între 1500-3000 euro SH, și poate ajunge și la 5000 euro, la prețul ăsta se găsește și nou nouț. Cumperi produse, le pui inauntru. Aparatul îl pui într o zonă intens circulata și gata. Fără bătăi de cap...

| sierra1 a răspuns (pentru Anoninus102):

"Aparatul îl pui într o zonă intens circulata și gata. Fără bătăi de cap..."

ehe, de-ar fi așa simplu, ar face toți chestia asta dar vezi tu, nu prea sunt din abundență astfel de aparate. De ce? că nu prea merge dar d-aia, tu nu abandona

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce se poate consuma respectând regulile igienico sanitare.

| anonimg a răspuns:

Biscuiți, pufuleți, apă plată și minerală, eugenii. Ca pe timpul lui Ceaușescu.
Nu există o listă cu produse care le poți comercializa, ci doar cu produse interzise.
Dacă tot se dă lapte în școli, aș aduce și diverse lactate pentru copii. Aș aduce și anumite fructe (banane, mere, pere). Nu aș aduce portocale, kiwi, căpșuni (sau altceva de felul acesta).
Chiar daca nu fac parte din produse alimentare, aș aduce și șervețele umede/uscate.

| Anoninus102 explică (pentru anonimg):

Unde aș putea găsi acea listă? Cu produsele interzise? Am căutat dar n-am găsit.

Fructe... nu prea se pot comercializa la astfel de automate. Pentru că se strică...

Da, se poate... Însă nu cred că e voie să pui șervețelele umede sau uscate care fac parte din categoria nealimentare, să pui cu produse alimentare ( deși... sunt ambalate în pungi ).

| anonimg a răspuns (pentru Anoninus102):

"Unde aș putea găsi acea listă?"

https://www.portalinvatamant.ro/......-7512.html

| rhdjskdjjcjfjdjx a răspuns:

laughing parerea mea e ca orice. in afara de alcool tutun si alte chestii