| yooshi a întrebat:

Cum depui un numerar la banca?
Adica sa spunem ca vreau sa cumpar ceva iar persoana respectiva mi-a spus ca pentru a plati pot sa depun nunerar la banca.
Cum se face asta?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te duci la banca indicata de vanzator, cu cartea de identitate si depui suma in contul indicat de vanzator.
Iti recomand sa te intelegi cu vanzatorul sa platesti ramburs, respectiv vei plati cand ridici coletul de la posta sau ti-l aduce curierul si asa tu esti sigur ca primesti coletul iar vanzatorul este sigur ca va primi banii.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am alta problema pentru tine: Poate fi o pacaleala. Sa-ti trimita obiectul contra ramburs prin curier cu posibilitatea sa vezi ce-ti cumperi. Altfel risti sa primesti o teapa. In rest e simplu cum a spus Ioandelsal. Si prin posta poti sa iei o teapa.

| Shimozukushiki a răspuns (pentru Salontanul):

Asa m-am gândit și eu, dar dacă acel produs pe care-l cumperi e din China, sau care nu e în Europa, sau România, ce faci?

| Salontanul a răspuns (pentru Shimozukushiki):

Asta-i la noroc. Eu prefer sa nu cumpar de acolo chit ca dau mai mult. Intre a pierde putin si a pierde totul este o diferenta.