| debby2000 a întrebat:

Cum pot castiga cel mai usor bani la varsta de 13 ani? As vrea o afacere simpla dar din care sa se scoata un profit acceptabil.Dau funda celui mai rapid raspuns si care sa-mi placa!

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Pai hai sa iti dau eu o idee, dar nu iti garantez ca vei si reusi. Apuca-te de produse handmade si iesi pe piata cu ele. Ori le vinzi pe net, iti faci site, dar asta e mai greu. De martie faci martisoare, de craciun la fel chestii specifice craciunului. Trebuie rabdare, putin talent si spor! Bafta!

| debby2000 explică (pentru IsabelaIssa):

Multumesc de raspuns.Este o idee grozava si usor de facut.

| IsabelaIssa a răspuns (pentru debby2000):

Cu placere. Daca iti place si ai rabdare e frumos sa faci asa ceva. happy Bafta!

10 răspunsuri:
| StiuCeSpun a răspuns:

Castiga bani cu facebook, comisioane intre 3 si 150 lei, castiga si din castigurile prietenilor tai.Inscrie-te aici: http://bit.ly/130vRnE
Scurteaza link-uri si castiga bani, castigi 20% din ce castiga referalii tai.Inscrie-te aici: http://bit.ly/WY8mEi
Contact pentru detalii la banionline100@yahoo.com

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ar fi afacerile asa de simple si s ar scoate profit acceptabil nu ti ar da nimeni reteta si nu ar mai fi oameni saraci. Sa stii ca banii nu cresc in copaci, mai ales la 13 ani, trebuie sa muncesti pentru ei.

| Razvanp69 a răspuns:

Mai cresti putin ca la 13 ani nu te angajeaza nimeni. Nu observi ca in ziua de azi e greu sa gasesti un loc de munca ..nu angajeaza oameni in toata firea si vrei sa te angajeze cineva pe tine? TREZIREA.

| debby2000 explică (pentru Razvanp69):

Daca ai citi bine intrebarea ai observa ca nu vreau sa ma angajeze cineva, ci sa-mi fac eu o afacere mica din care sa scot ceva bani.Multumesc oricum ca te-ai obosit sa scrii si tu ceva.

| trolololo a răspuns (pentru debby2000):

Îți faci crescatorie de iepuri. Ca sa începi o afacere e nevoie de bani, de management, de pregătiri astfel încât sa funcționeze. Nu îți faci afacere ca asa ți-a venit ție.
Mergi la scoală și învață, lasă prostiile.

| Razvanp69 a răspuns (pentru debby2000):

Tu stii macar ce inseamna sa iti faci o afacere?! Tu ocupa-te sa te joci pe calculator pana mai cresti putin. Ca nici banii si nici "afacerile" nu se fac usor.

Răspuns utilizator avertizat
| AxXeL1124 a răspuns:

Incearca sa ajuti pe unde este nevoie, la un magazin, piata, etc este o varian happy.