| Raducanmihai a întrebat:

Dacă am 18 ani, la ce banca pot face împrumut?
Nu am avut pana acum carte de munca.

Răspuns Câştigător
| 1997onur a răspuns:

Bro trebuie sa ai carte de munca sau contract ca al meu pe termen nederminată și sa nu ai datori eu nu am O singura amendă in România și trebuie sa ai mini 3 luni lucrate cu contract full eu am mers și am întrebat de asta știu astea eu chiar acum pe 24 luna asta fac 3 luni când iau salariul

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Provident, dupa atentie sa nu ajungi ca o tipa care zice ca are 5 ani de cand nu a mai platit si o cauta aia sa o propteasca la salariu. Mai bine lucrezi si traiesti asa

| darrio2007 a răspuns:

In cazul tău la niciuna.

| Violleta2022 a răspuns:

La nici o banca, fiindca trebuie sa ai peste 18 ani dar sa dovedesti ca ai contract de munca nedeterminat si ca ai deja peste 12 luni muncite.
In ce priveste cartea de munca, nu s emai afce de vreo 20 de ani incoace.
Angajarile se fac numai in baza unui contract de munca semnat intre angajator si angajat si inresitarte legal la camera de munca.
Daca ai muncit fara contract (ilegal) pana acum, nu poti dovedii ca ai lucarte cele 12 luni si nici nu poti lua vreun imprumut, de la vreo banca.

| VoidEternal a răspuns:

La niciuna. Nicio bancă nu te împrumută până nu ai vechime la locul de muncă și venit stabil. Iar vârsta e un minus clar.

| darrio2007 a răspuns (pentru VoidEternal):

Daca merge la Provident, cum zice OCP, o sa-l caute si pe el ca sa-l propteasca.

| AristotelEusebiu a răspuns:

Camatari