| Obviously a întrebat:

Poți să-ți verifici soldul sau sa scoți bani de la bancomatul altei bănci decât cea la care e făcut cardul?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da! La BT, spre exemplu, comisionul este doar la bancile din strainatate si din tara. La propriile ATM-uri nu este comision.

| darrio2007 a răspuns:

Eu pot scoate bani dar nu pot verifica soldul. Card BT de la bancomatul altei banci.

| Obviously explică (pentru darrio2007):

Și cat comision îți iau?

| darrio2007 a răspuns (pentru Obviously):

Ultima data cand am scos de la un BRD, tin minte ca mi-a luat 50 de bani. Asa scria pe ecran inainte sa finalizez operatiunea.

| mihai69 a răspuns:

Da. Dar de obicei sunt comisioane mai mari ca la banca ta.

| Frank51 a răspuns:

Poți să verifici și să scoți bani oriunde în lume!

| gabicoo a răspuns:

Da! Dar plătești comision!

| Holiday a răspuns (pentru gabicoo):

Nu neaparat. Depinde de tipul de contract pe care il ai si de banca. Gaseste detalii in contractul de deschidere a contului.

| IrinaMihaela15 a răspuns:

Nu știu dacă poți sa ți verifici soldul dar știu ca poți sa scoți bani de la alte bănci, cu comision. Înainte sa faci tranzacție o sa ți apară pe ecran exact cât comision vrea sa ți ia, și doar pentru simplul fapt ca ai bagat cardul in atm o sa ți zică ca ți ia comision 3 lei sau ceva de genul, apoi îți mai ia pentru retragere numerar. Și nici nu poți sa alegi tu suma dorita de cati bani sa scoți, ai niște opțiuni fixe

| darrio2007 a răspuns (pentru IrinaMihaela15):

Ti-o fi luat tie 3 lei.