| KenNine a întrebat:

Am o intrebare unde pot lua un credit sau un imprumut cu garantie cu produsele care le cumpar(electonice)?
Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se mai practica de mult astfel de credite

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In Romania nici o banca nu accepta produsele cumparate drept garantie. Ei accepta doar sa castige pe spinarea ta.
Din acest motiv se foloseste metoda de plata la un termen prestabilit intre parti si trecut pe factura (de ex. la 30 zile).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da este case de amanet electronice e plina tara de astfel de case de amaneturi, dar poti face si un imprumut sunt o gramada de Ifn care fara adeverinta de salariu numai cu buletinul acorda.Alo nu mai vorbiti fara sa stii-ti.

| KenNine explică (pentru anonim_4396):

Poti sa-mi dai un ex. Sunt din Iasi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KenNine):

Pai la mine in Galati sunt cred ca peste 40 de case de amanet electronice cred ca si mai bine primeste mai orice tine de la incarcatoare/telefoane pana la crede-ma si masini de spalat ori ce si da pret bun iar daca vrei sa faci sau sa ei un amprumut incearca pe net,. Atentie ia unul mic prima oara si in inpoiezi mai devreme de termen dupa aia te bombardeaza ei cu sms sa ei mai ult ex, ca ferratum simplu si usor fara batai de cap crede-ma am incercat si eu era intr-o joi si tot stateam si stateam spun adevarat nu aveam decat vreo 20, 30 de ron era ora 11 si ceva am intrat pe siteul lor am vazut de la 200 ron pana la 1500 ron, pe bune am cerut 200 ron pe 30 zile, in doua minute am completat cererea am asteptat ca era scris ca in maxim o ora ami da raspunsul prin mail sau prin sms am vazut ca nu si numai vine niciun sms sau un mail in juma de ora i-am sunat pe astia de la ferratum i-am spus ca am facut o cerere online si vad ca nu am primit niciun raspuns, crede-ma dupa ce i-am sunat dupa 6, 8 minute am primit sms cu un cod te rugam frumos sa te prezinti la orice agentie cec bank pentru ridicarea banilor m-am dus la cec aici la mine in Galati i-am spus ca vreau sa scot niste bani de la ferratum m-a dat deoparte si mi-a cerut codul si buletinul la 200 ron mia oprit aproape 10 ron cec prin tranzactiea lor si am inapoiat la 30 de zile 267 ron, dupa care mia marit plafonul sa ajung pana la 1500 ron pe 45 de zile sau rescandentare e simplu sunt o gramada de astfel de firme IFN care acorda online numai si numai pe baza buletinului si sunt si banci care acum da tot in baza buletinului credite majoritatea bancilor acum ofera credite pe baza buletinului fara adeverinta de salariu.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Este case de amanet?

looool
sunt case de amanet

"case de amanet" nu "case de amaneturi"

*stiti. Odata ai pus si tu cratima si ai luat teapa ca nu trebuia

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

*orice nu ori ce
*iei nu ei
*imprumut nu amprumut
*imi nu ami
*le-am spus nu i-am spus
*mi-a oprit
*mi-a marit
**banci care dau nu banci care da

Da acum am inteles, esti din Galati, se explica multe.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Adica sunt moldovean imputit sau ce?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaaa nu, ca si eu sunt moldovean, tu esti doar incult. Vezi, ai invatat sa scrii cu m inainte de p. Bravo, eforturile mele incep sa se vada.

| Miss25JK a răspuns:

Nu exista asa ceva. Poti lua imprumut doar cu o adeverinta de venit, girant, sau ipoteca pe casa, masina. O banca sau o institutie care iti aacorda un imprumut nu are nevoie ca gir de electronicele tale gen laptop, boxe, mouse, radio si altele.