| anonim_4396 a întrebat:

Dacă am 14 ani și îmi fac cu ajutorul părintilor un card la bancă pe numele meu, la BCR, Visa sau Mastercard, pot face plăti online?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti

| Lioana a răspuns:

Bineinteles ca poti. Odata ce ai primit card ai si dreptul sa-l folosești, indiferent cum il folosesti.

| Motoc_Alex_1999 a răspuns:

Pur si simplu folosesti cardul ca si cum l-ar folosi parintii tai.CIne stie ca un minor il foloseste?

| spriggn a răspuns:

Daca cardul este Visa sau Mastercard, da, poti face plati online.

| idkbrohhh1 a răspuns (pentru spriggn):

Si pot face si la 14 ani?