| elena_8069 a întrebat:

Salut

imi puteti recomanda si mie cum sa castig sume mari de bani online si intr-un timp f scurt? (sa imi raspunda persoanele care chiar au facut asta) pentru ca am mare nevoie de bani urgent si sunt disperata, nu mai stiu ce sa fac si m-am gandit la asta ca la o ultima solutie.
chiar am nevoie de ajutor, dar va rog mult, fara glume...
sper sa ma puteti ajuta cu niste raspunsuri folositoare...
multumesc!

Răspuns Câştigător
| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

In primul rand, ce stii sa faci?
Intra pe site-ul asta : http://www.vworker.com/ si poti lucra ca freelancer. Doar ca trebuie sa te pricepi la proiectul pentru care licitezi.
Altfel nu te poti strange nici macar bani de un suc de pe net. Sunt si site-uri care iti ofera 0. 01$ pe click, dai 5 click-uri zilnice, si in:-? 100 zile strangi 1$:P

Sfatul meu: invata HTML/PHP/CSS/JavaScript si poti face unele proiecte. Insa, alea de mai sus sunt minimul necesar...
Uite o "mica" lista cu programe/limbaje de programare pe care daca le inveti bine, poti face $ frumosi.
Photoshop (da, editare poze, da nu adaugatul de pupici si stelute:P)
Illustrator-desen vectorial/logo
Fireworks-Web
Dreamweaver + HTML/CSS/PHP/JavaScript-Web
Adobe Flash + ActionScript
Microsoft Office (da, gasesti proiecte si pe astea, sa faci diferite formule in excel, prezentari in power point, etc)
Ar fi un plus sa stii macar bazele SQL, C++, AJAX, Java(Java nu e acelasi lucru cu JavaScript).

Daca insa stii limbi straine, foarte bine, poti lucra ca translator, sau creezi articole, dar in comparatie cu alea de mai sus, nu esti platita la fel de bine.

Bonus: Template-urile wordpress/joomla/drupal/magento sunt FOARTE cautate.
Bonus 2: Fitness Video Website Design - intre 100$ si 499$. Atat ai putea primi daca ai realiza design-ul respectiv. INSA, trebuie sa fii FOARTE buna la ceea ce faci.Ala care te angajeaza nu vrea scuzele tale. Daca zice sa ii faci proiectul in 5 zile, in 4 zile il faci, a 5-a sa fie pentru retusari si ce iti mai zice ala.

Multumita de raspuns?

3 răspunsuri:
| tiriboxi a răspuns:

Buna recomandarea mea in situatia ta referitor la o solutie sa cistigi bani multi intr-un timp scurt, ar fi o varianta dar nu stiu cit de repede asimilezi informatii pentru activitatea propusa de mine pentru tine, eu colaborez cu o firma de talie mondiala care ar putea fi o sansa pentru tine depinde cit de repede inveti sa faci ce se cere ca sa cistigi citi bani vrei detalii la, tiriboxi@gmail.com

Răspuns utilizator avertizat
| Bianca_Roxy_1991 a răspuns:

Buna am si eu nevoie d o suna de bani dar nu am acei banii care im trebuiesc pentru a ma pune din nou p picioare.si am rugamintea daca puteti s ma ajutati si p mine daca se poate.va multumesc bianca